Kde sa vzalo, tu sa vzalo Ferrari

Patríte k automobilovým nadšencom? Potom pravdepodobne viete, kde sa vzalo Ferrari – športová značka automobilov, ktorá si našla cestu do sŕdc mnohých mužov aj žien. Že neviete, kde má športiak sídliaci v garáži slávneho moderátora Leoša Mareša svoje korene? Poďme si povedať niečo málo o tejto úplne legendárnej značke, ktorá je synonymom sily, rýchlosti, krásy, štýlu, dizajnu a nakoniec aj úspechu.

Za všetkým stojí Enzo Ferrari

Ak by sme putovali po historických prameňoch automobilovej značky, doputovali by sme až do roku 1929. Toho roku totiž vznikla závodná stajňa rovnakého mena av tom čase sa vozidlá značky Ferrari zúčastnili všetkých ročníkov Formule 1. Dodnes sú rekordným držiteľom titulov majstrov sveta.

Výroba samotných športových vozidiel (nielen tých závodných) však začala o niečo neskôr, konkrétne v roku 1947. Stojí za nimi muž menom Enzo Ferrari, ktorý prvý automobil vyrobil krátko po vojne v Maranelle.

Symbolom značky sa stal kôň

Už bolo spomenuté, že automobil pochádzajúci z dielne Ferrari je symbolom designu, sily, krásy, aj rýchlosti a štýlu. To všetko napokon symbolizuje už aj symbol automobilovej značky, ktorým je od samotného počiatku kôň. Ide o pamiatku na talianskeho pilota prvej svetovej vojny, ktorý ho používal na svojom lietadle. Tento pilot sa potom stal najlepším talianskym stíhacím pilotom.

Exkluzivita, za ktorú sa platí

Od čias svojho zrodu sa z vozidiel značky Ferrari stali autá, ktoré sú naozaj luxusné a dovoliť si ich môže len málokto. Väčšinou už jedinci, ktorí si za exkluzivitu dobre zaplatia. Obstarávacie ceny sú tak len orientačné, jednotlivé čiastky za vozidlá sa nakoniec vyšplhajú do ďaleko vyšších výšin. Keď si skrátka niekto chce kúpiť vozidlo Ferrari, chce mať úplný unikát, za ktorý veľmi radi vytiahnu z vrecka nemalé čiastky.