Nemôžete na hory? Zariaďte si svoj dom do alpského štýlu

Českú spoločnosť možno rozdeliť na dve skupiny ľudí – tí, ktorí milujú hlavne more a letné dovolenky, a tých, ktorí sú zástancami skôr zimných dovoleniek strávených na horách. Vplyvom koronavírusovej pandémie však majú obe skupiny trochu utrum, avšak tí, ktorí milujú hory, nemusia smútiť. Pokiaľ vám z nejakého dôvodu nevychádza odchod do Álp, vytvorte si Alpy doma. Takzvaný alpský štýl bývania je totiž veľmi moderný.

Masív, huňaté koberce a biela farba

Ako môžem definovať alpský štýl? Masívny drevený nábytok. K tomu všetkému drevom obložené múry (aspoň miestami). Nádherné rozkladacie kreslá alebo sedacie vaky, ktoré sú farbou pekne ladia do interiéru. Biele sfarbené steny, ktoré sa kombinujú s huňatými kobercami a bytovými doplnkami, ktoré spoločne vytvárajú naozaj príjemnú, doslova hrejivú atmosféru, ktorá sa domácností line. Presne tomuto sa hovorí alpský štýl a možno patríte k tým ľuďom, ktorí práve kvôli tomuto jazdia do zahraničia.

Ako ale bolo spomenuté, každý človek sa môže aj doma cítiť ako uprostred Álp, pokiaľ všetko menované prevedie do reálnej podoby.

Drevo je úplný základ

Že sa chcete pustiť do zariaďovania tohto štýlu bývania? Vsádzajte predovšetkým na drevo, od ktorého sa ďalej odpichnete. Drevom sa obloží väčšina múrov, zvyšok doladí biela farba. Tento prírodný materiál má mať svoje miesto aj na podlahe, ideálne v podobe masívnych dosiek.

Pri výbere ideálneho odtieňa dreva nezabúdajte na jedno, a síce na pohlcovanie svetla. Pokiaľ je váš príbytok už tak dosť tmavý, pretože svetla k vám neputuje práve veľa, od tmavších alternatív dajte ruky preč. To vie svetlo pohlcovať naozaj nadmieru.

Bytové doplnky výraznejších odtieňov

Čo sa týka ďalších prvkov, ktoré do domácnosti zasadíte, pravdepodobne budete premýšľať nad bytovými doplnkami. U tých sa nebojte staviť aj na výraznejšie farby, nebudú tak výrazné v porovnaní s ďalšími kusmi nábytku. Nebojte sa červenej, ani modrej, prípadne hnedej či zelenej.