Kia Stinger – adept na auto roka

Auto – základ každej domácnosti. Každá domácnosť si však želá iný typ vozidla. Veľké rodiny s deťmi túžia po krásnom voze s veľkým kufrom, do ktorého by sa vliezli hromady batožiny, keď pôjdem v lete do zahraničia alebo len na tú pravú dovolenku po Českej republike. Milovníci rýchlej jazdy ale uprednostňujú športiaky, v ktorých sa vždy budú cítiť ako veľkí profesionáli, ktoré by z fleku a bez príprav zvládli vyhrať najťažšie preteky na svete. Staršia generácia mnohokrát túžia skôr po klasických autách, ktorých bezpečnosť je na veľmi vysokej úrovni. Nemusí dosiahnuť dvesto koní, stačí, keď vozidlo ide a potom aj bez problémov zabrzdí. Ženy napríklad chcú menšie auto, ktoré je bez problémov dopraví do najbližšieho nákupného centra a ktoré odvezie všetky nakúpené veci. Nemusí sa jednať o piatich dverové auto, pokojne postačí aj tzv. „Pokladnička na kolieskach“, ako takýmto tipom áut s obľubou hovoria muži. 

Každé auto v sebe nesie rôzne výhody, ale aj nevýhody. Žiadna kára nie je bez chýb – o tom sa nedá špekulovať. Existujú ale hromady automobilov, ktoré svojim zariadením a vybavenosťou dosahujú naozaj báječných recenzií, vďaka ktorým sa ľahko dostanú do tzv. Rebríčka adeptov na auto roka. Tieto favoritmi muži túžia mať vo svojej garáži, preto si na ne mnohokrát šetrí aj niekoľko rokov. 

Medzi aktuálne novinku a najnovšieho adepta na automobil roka sa radí aj Kia Stinger. Svojim pohonom zadných kolies a šesťvalcom pod kapotou dostatočne zaujala nejednu živú bytosť. Ak máte aspoň málinko radi autá, iste vás táto kráska zaujme. Automobilka sa snažila prevažne o to, aby sa jednalo o automobil, ktorý bude akýmsi stvárnením luxusu, pohodlia, ale aj pôvabu. Značka Kia chcela predovšetkým dosiahnuť to, aby sa vždy vodič sústredil nie na cieľ, ale práve na tú cestu, ktorú s vozidlom podniká. Podľa šéfdizajnéra Kia Motors Europe je automobil o nadšenie z jazdy.