Komoda v štýle Provence sa postará o presvetlenie vášho priestoru

Keď si budete priať pre svoj interiér prvok, ktorý je úplne nadčasový, skôr alebo neskôr sa vám vybaví Provence. Práve tento štýl je v bytovom designe stále obľúbenejší. Nepodlieha trendom, je harmonický, ponúka pokojné zázemie. Čo by ste povedali osobitej komode?

Hráme sa s farbami

Francúzsky štýl sa vyznačuje používaním bielej, ale aj pastelových farieb. Prajete si originálne poňatie domova, kde vám bude vždy príjemne? Skúste tieto farby vpustiť aj do vášho interiéru. Štýl sa zjednotí práve použitím bielej. Tá sa hodí nielen na výmaľbu izieb, ale aj na dvierka kuchynskej linky, alebo napríklad na bytové dekorácie. Keď sa do toho pustíte, objavíte krásu pastelových farieb naplno.

Pastelovo modrú môžete skombinovať s večnou levanduľovou, ktorá je pre Provence typická. Privítať môžete ale aj jemne zelenú, alebo ružovú. Pastelové odtiene sa hodia nielen na bytové textílie.

Komoda, ktorú si opravíte sami

Prajete si komodu pre posteľnú bielizeň, oblečenie, alebo napríklad drobné predmety do domácnosti? Nie je potrebné míňať horibilné sumy, aby ste si tento kúsok vychutnali. Stačí si na blšom trhu, na internete, alebo na sociálnych sieťach vyhliadnuť starší kúsok nábytku, ktorý si budete renovovať úplne sami.

Stačí len obrúsiť a natrieť

Nie je to pritom vôbec zložité. Pokiaľ je nábytok bez väčších vád, stačí ho iba obrúsiť. Ak vidíte väčšie vady na kráse, bude potrebné ešte prejsť na tmelenie. Po vyschnutí tmelu už budete pristupovať k natieraniu. Doprajte komode aspoň dva nátery. Tri sú ale optimálne, aby bola podoba nábytku skutočne jednotná. Používajte špeciálne farby na drevo v pastelových farbách. Pokiaľ budete chystať novú podobu nábytku do izby pre malé dieťa, zvoľte farby, ktoré sa používajú aj na detské hračky.

Veselá komoda bude dokonalá, keď jej zaobstaráte farebné úchytky. Napríklad v mnohých farbách.