Kritériá, na ktorých záleží pri výbere pohovky

Pohovka je miesto, kde nachádzame pokojné útočisko pre chvíľky čítania, tvorivého písania, alebo len tak pri odpočinku pri obľúbenom programe. Patrí k nej aj rozkladacie kreslo, ale o tom zase niekedy nabudúce. Podľa čoho vyberať správne pohovku?

Zvoľte dispozícii

Budete si pre svoj priestor priať obľúbenú rohovú pohovku, alebo napríklad pohovku v tvare U? Alebo sa bude jednať o niečo menšie? Vždy si určite konkrétnu podobu, akú by vaša ideálna pohovka mala mať. Dobre si premerajte miestnosť a všímajte si, ktorá z možností bude pre vás najlepšia. Rozkladacia pohovka ešte viac rozšíri možnosti, ktoré máte. Ponúka tiež dôležitý odkladací priestor, kam umiestnite deky a vankúše.

Štýl je zásadný

Prajete si, aby pohovka u vás doma tvorila jedinečnú symfóniu s ladením vašej obývačky? Zvoľte rozkladacie kreslá a pohovky tak, aby boli v jednom štýle. Farebné ladenie aj použitý materiál pohovky vás bude sprevádzať niekoľko ďalších rokov. Je preto dôležité, aby ste si vybrali to, čo vám najviac vyhovuje.

Aká bude údržba?

Páči sa vám snehovo biela pohovka, ale viete, že vaše deti sú ešte príliš malé, aby ste nábytok zachovali v úplnej čistote? Radšej zvoľte prvok, ktorý sa bude hodiť do vašej domácnosti nielen svojim štýlom, ale aj praktickým úžitkom, ktorý vám prinesie. Je farba, ktorú ste zvolili, praktická a bude sa dobre čistiť?

Úložný priestor

Väčšina z nás si praje mať po ruke nejakú príjemnú deku, s ktorou sa môžeme prikryť, keď máme chvíľku pre seba a môžeme si na pohovke čítať svoju obľúbenú knihu. Deku aj ďalšie textílie sa hodí ukladať priamo do pohovky. Preto si všímajte, či ponúka úložný priestor.

Možnosť prespania hostí

Radi vítate svoje návštevy? V tom prípade by ste mali počítať s tým, že je vhodné zvoliť rozkladaciu pohovku. Tá ponúka pohodlné miesto na prespanie jednému alebo dvom hosťom.

Pohovka by mala ladiť nielen s interiérom, ale aj s vašimi konkrétnymi požiadavkami.