Vydajte sa spoznávať jaskyne Slovenska. Spoznajte tú najhlbšiu aj najväčšiu

Slovenko je pre svoje krásy veľmi atraktívnou krajinou, do ktorej sa vydáva mnoho z nás. Dôvodom je naozaj krásna príroda, ktorá až tají dych. V súčasnej dobe sa ľudia z Česka, ale aj turisti z celého sveta vydávajú spoznávať krásy Nízkych a Vysokých Tatier, za navštívenie ale stoja aj jaskyne, ktoré sa považujú za prírodné úkazy, ktoré sú nezabudnuteľné a nad ktorými človek až krúti hlavou. Je až neskutočné, čo príroda dokázala vytvoriť! Pokiaľ plánujete vyjsť na Slovensko, odporúčame sa vydať za slovenskými jaskyňami, spoznať tunajšiu najhlbšiu alebo najväčšiu jaskyňu rozhodne znie ako skvelý plán!

Ako už bolo spomenuté, na Slovensko sa jazdí hlavne vďaka Nízkym a Vysokým Tatrám. Je to z toho dôvodu, že sa Slovenku prezýva krajina hôr. A je to tak úplne správne a oprávnené! Rovnako tak však možno nazvať susednú krajinu krajinou jaskýň, pretože sa v tejto stredne veľkej krajine nachádza okolo sedem tisíc jaskýň a rôznych priepastí, ktoré príroda dokázala vytvoriť.

Samozrejme niektoré sú menšie, iné sú však považované za gigantov, v ktorých sa ukrývajú rôzne chodby s dĺžkou aj niekoľko desiatok kilometrov. Vydajte sa spoznať tie “naj” jaskyne Slovenska.

Najväčšia jaskyňa na Slovensku

K najväčším, respektíve k najdlhším, jaskyniam na Slovensku sa radí hlavne Demänovské jaskyne, ktoré merajú viac ako tridsaťpäť kilometrov. Veľmi zaujímavý názov nesie Jaskyňa mŕtvych netopýrov, ktorá meria necelých dvadsať kilometrov. Obe tieto veľké jaskyne nájdete v Nízkych Tatrách.

Aj vo Vysokých Tatrách však nájdete hromadu veľkých jaskýň, napríklad jaskyňa Javorinka merajúca skoro desať kilometrov stojí za návštevu.

Najhlbšia jaskyňa na Slovensku

Najhlbšia jaskyňa, či respektíve priepasti, na Slovensku budí až strach a rešpekt. Napríklad Hipmanove jaskyne v Nízkych Tatrách sú hlboké pol kilometra. Spadnúť tam, to budeme dlho čakať na dno.