Ako zaručene spoznať angínu

Nádcha rozhodne nie je to najhoršie, čo človeka môže stretnúť. Ďaleko horšie sú choroby, ktoré človeka dostanú na niekoľko dní či týždňov na lôžko. Jednou takou chorobou je angína, ktorá je typická svojou bolesťou v krku. Keď príde bolesť v krku, ľudia sa zľaknú, že majú angínu, ale príznakov musí byť ďaleko viac. Predsa len bolesť v krku môže značiť zápal hrtana alebo obyčajné prechladnutie. Poďme si preto prezradiť, ako efektívne angínu spoznať.

Za angínou stojí celý rad príčin. Môže byť spôsobená vírusmi, baktériami, aj kvasinkami. Aj preto je veľmi dôležité zamieriť s angínou k lekárovi. Ten zistí, čo je pôvodom choroby, a na základe toho určí efektívnu liečbu, ktorá človeka rýchlo zbaví nepríjemné choroby.

Aké sú hlavné príznaky angíny?

Ako sme spomínali, prvotným príznakom angíny je bolesť v krku, respektíve veľmi silná bolesť pri prehĺtaní. To však môže byť symptóm aj zápalu, preto si treba všímať ďalšie príznaky. K ďalším príznakom choroby patria aj zdurené uzliny alebo biely povlak na mandliach. Okrem iného sa pri angíne dostaví aj zimnica, prípadne horúčka.

Ak angína postihne malé dieťa, môže sa dostaviť aj nechutenstvo alebo zvracanie. U detí i dospelých sa dostavuje malátnosť a bolesť celého tela.

Ako sa angína lieči

Angína sa väčšinou lieči tak, že sa predpíšu antibiotiká. Je však dobré k predpísaným liekom zaradiť aj niečo na dezinfekciu krku. Ideálne sú spreje do krku, ktoré zaženú nepríjemnú bolesť. Samozrejme je možné podporiť liečbu aj prírodnými metódami. Prírodné antibiotikum je cesnak, ktorý by sa mal do jedálnička zaradiť.

Liečbu angíny podporíte aj dostatočným odpočinkom a veľkým množstvom spánku. Samozrejmosťou je dostatočný pitný režim. Je dobré zdržiavať sa v miestnosti, kde je vlhký vzduch, tiež sa oplatí do jedálnička zaradiť veľa zeleniny a ovocia.