Pražské parky a sady, ktoré sú stvorené na prechádzku alebo piknik

Bývate v Prahe a máte chuť ísť len tak na prechádzku? Alebo máte voľnú sobotu a chcete ju stráviť na pikniku s priateľmi? Aj keď je Praha považovaná za najrušnejšie mesto v Českej republike, nájdu sa miesta, ktoré sú ako stvorené na prechádzku alebo pokojný piknik. Paradoxne aj v rušnej Prahe nájdete zákutia, ktoré sú tak pokojné, až z toho budete mať zimomriavky. Pokiaľ neviete, do akých sadov alebo parkov zamieriť, máme pre vás niekoľko tipov. Do akého parku alebo sadu sa rozhodnete vyraziť?

Ak by ste sa pozreli na mapu hlavného mesta, boli by ste možno až prekvapení tým, kam sa dá všetko zájsť alebo koľko sadov a parkov v hlavnom meste je. Vybrali sme preto tie najkrajšie, kde sa navyše často stretnete aj s rôznymi spoločenskými či kultúrnymi udalosťami. Kam teda zamierite ako prvý?

Grébovka (Havlíčkovej sady)

Grébovka alebo tiež Havlíčkove sady sú sady nachádzajúce sa v pražských Nuslí (či u pražských Nuslí). Konkrétne sa do nich dostanete z električkovej zastávky Nádraží Vršovice. Od zastávky sú sady vzdialené pár minút. Sú však napodiv krásne, plné krásnych kútov. Občas si budete hovoriť, ako niečo tak krásne vyrástlo na území mesta Prahy. Mnohé miesta vám pripomenúť skaly alebo les, tunajšie vinice lákajú na pohár vína. Koná sa tu napríklad vinobranie, ale aj rôzne food festivaly. A taktiež ich ponúka Grébovka jeden z najkrajších pohľadov na Prahu.

Vyšehrad

Prechádzka je krásna aj po Vyšehrade. Kto by Vyšehrad nemiloval! Keďže je to vlastne jeden veľký park, je tu možnosť roztiahnuť si deku a pri krásnom výhľade si urobiť piknik. Len si teda dajte pozor, aby ste tu nezablúdili – aj to sa nejednému turistovi či miestnemu stalo. A samozrejme si v lete nenechajte ujsť nejaké divadelné predstavenia za tunajšej letnej scéne.

Štvanica

Ostrov Štvanice sa nachádza v jednej z najrušnejších častí Prahy, na druhú stranu je to miesto, kde je absolútny pokoj (opäť je to jeden veľký paradox). Nájdete tu dokonca aj známu Vilu Štvanice, kde sa tiež raz za čas hrá pôsobivé divadlo.