Ako sa brániť šíriacemu sa koronaviru

Súčasný svet je doslova okupovaný novým typom koronaviru, ktorý spôsobuje po celej planéte neplechu. Nielen, že sú hranice uzavreté, ale aj ekonomika sa v celosvetovom meradle nachádza na úrovni recesie. Už teraz stojí koronavírus za veľkou nezamestnanosťou, aj za stopkou spoločenských akcií alebo za znižovaním cien pohonných hmôt. Ľudia majú z tejto choroby rešpekt aj strach, predsa len je dôvodom mnohých úmrtí v poslednej dobe. V prípade, že sa nechcete chorobou nakaziť, prezraďme si, čo treba robiť, aby sme sa koronaviru ubránili.

Samozrejmosťou je posilnenie imunitného systému. Každý imunitný systém sa s chorobou stretáva rôzne, je dôležité sa snažiť imunitu posilniť, aby človek chorobu zvládol, ak by ho predsa len napadla. Okrem toho je potrebné dodržiavať niekoľko zásad.

Zásady, ktoré treba dodržiavať, aby sme sa ubránili koronaviru

  • Nutné je pravidelné umývanie rúk. Ruky by sa mali umývať minimálne tridsať sekúnd, mali by sa umývať mydlom. Pokiaľ nie je umývadlo s mydlom k dispozícii, použite antibakteriálny alebo dezinfekčný gél s obsahom alkoholu.
  • Pri kýchaní alebo kašli zakrývajte svoje ústa pažou alebo vreckovkou. Nie je vhodné kýchať alebo kašľať do dlaní, kde baktérie zostávajú a naďalej sa šíria.
  • Nielen u nás panuje obmedzený pohyb. Je veľmi dôležité sa vyhýbať kontaktu s väčším množstvom ľudí. Trávte čas len s tými, s ktorými žijete v jednej domácnosti, radšej sa nestýkajte s ostatnými ľuďmi.
  • Pri varení dbajte na dostatočnú tepelnú úpravu mäsa. Tiež dbajte na dostatočnú tepelnú úpravu vajec.
  • Rovnako sa vyhýbajte ľuďom, ktorí sú zjavne chorí alebo prechladnutí. Koronavírus sa prenáša kvapôčkami pri rozprávaní, kýchaní alebo kašľaní.
  • Pokiaľ trpíte respiračným ochorením, mali by ste dodržiavať pravidlá respiračnej hygieny. Tým sa myslí užívanie jednorazových vreckoviek, zakrývať si ústa paží, rukávom alebo vreckovkou.