Kto bude platiť?

Čo myslíte, mal by za všetko platiť len muž? Sú ženy, ktoré tvrdia, že by za svoju útratu nikoho zaplatiť nenechali, sú predsa zarábajúci a sebestačné. Potom je tu druhý tábor, ktorý tvrdí, že by mal platiť len muž. Predsa len sú to muži a tým si drží svoju hrdosť, je to ale pravda? Čo tak tieto dva tábory spojiť? 

rande 

Ak vás muž pozve na schôdzku, obzvlášť či je táto schôdzka prvý, mal by ako správny gentleman siahnuť do peňaženky on. Ale pozor milé dámy, nie všetkým ženám je to príjemné a možno muž tiež očakáva nejakú aktivitu z vašej strany. Asi by nebolo od veci prejaviť nejakú snahu o zaplatení. Správny muž tohle ale nedopustí. Tu je na mieste poďakovať a netvárili sa, že je to samozrejmosť. 

Pozvanie za pozvanie 

Nežijeme už v dávnych dobách, kedy ženy nemali ani korunu a všetky financie boli na mužoch. Dnes sme my ženy samostatné, silné a zarábajúci. Tak prečo niekedy tiež niekoho nepozvať? Pre pravých mužov by asi bolo nemysliteľné, keby je žena pozvala na večeru a dokonca za ňu aj zaplatila. Bola by to pre nich hanba. Ale takú pohárikom na bare, by nemal pohrdnúť žiadny muž. Urobíte gesto, ktorým muži naznačíte, že ho neberiete iba ako peňaženku a viete, čo sa sluší a patrí. Hoci to muži nahlas nepriznajú, občas sa im páči, keď za ne žena zaplatí, ale žiadny pravý muž sa nenechá od ženy pozývať stále. Väčšinou nechajú ženu zaplatiť malú sumu, aby ukázali, že si gestá váži, ale nabudúce vám to už neprejde.