Americké stereotypy, ktoré sa vám pri návšteve USA potvrdí

Amerika je obrovským lákadlom nejedného z nás. Drvivá väčšina ľudí má Spojené štáty americké na svojom wish liste, takzvane prepichnuté na mape, pretože chcú toto miesto navštíviť. Je to však trochu drahšie dovolenka, taká Amerika, na druhú stranu je to nezabudnuteľný zážitok, o ktorom budeme hovoriť ešte dlhé roky. V prípade, že sa rozhodnete do Ameriky odcestovať, iste ste zvedaví na to, či sa vám potvrdia všetky americké stereotypy a zvyky, ktoré sa o Američanoch hovoria. Než tam zamierite, prezradíme vám niekoľko amerických stereotypov, ktoré sú naozaj pravdou. 

O máloktoré kultúre toho vieme toľko ako o americkej. Je však otázka, čo z toho je naozaj pravda a čo sa len tak hovorí. Pri návšteve Spojených štátov amerických sa potvrdí hlavne nižšie uvedené zvyky. 

Pravdivé americkej zvyky a stereotypy 

* O Američanoch sa hovorí, že sú extrémne priateľskí. Aj keď sa to môže zdať ako fáma, nie je to tak. Je to naozaj tak. Američania sú nadmieru priateľskí a otvorení, skôr Česi si od ich priateľskosti drží trochu odstup. Pri každom stretnutí s Američanom sa vás spýta, ako sa máte alebo aký je váš deň. Nie je to len zdvorilostné frázy, je to naozaj zaujíma. 

* Naozaj sú Američania tak obézni, ako sa o nich hovorí. Predsa len je každú prílohou sú zemiačiky alebo hranolky. Za jogurt alebo za ovocie zaplatíte ďaleko viac než za nezdravé stravovanie. 

* Američania sú naozaj nadmieru milí. Nielen, že je naozaj zaujíma to, ako sa máte alebo aký je váš deň. Oni vás okrem iného i milujú. S frázou „I love you“ sa tu skôr plytvá, ale Američania to naozaj myslia vážne. 

* Od Američanov by sme sa mali učiť. Vie sa totiž radovať aj z úplnej prkotiny. Zatiaľ čo nám robí problém sa radovať z malých vecí, oni sa radujú z návštevy parku aj z obyčajného plácnutí si. Inšpirujme sa týmto a radujme sa aj z maličkostí.