Niečo požičaného, aj to musí mať nevesta. Čo by to mohlo byť?

Každá nevesta sa snaží o to, aby jej deň bol ten najkrajší zo všetkých. Preto nič nenecháva náhodám, respektíve poverám. Najmä si české nevesty dbajú na to, aby vo svoj svadobný deň mali niečo modré, niečo požičaného, niečo staré a niečo nové. Ponúka sa otázka, kde sa tento zvyk zobral, ale na to možno ani nechceme poznať odpoveď. Pravdou je, že nevesty sa týmto zvykom riadi, a tak vo svoj svadobný deň presne všetko chcú mať. Niekedy je však ťažké zvoliť si, čo bude požičané, čo bude nové, čo bude modrej a čo bude staré. Zamerajme sa teraz na to požičané a prezraďme si, čo nevesty požičaného môžu na sebe mať. 

Ako už bolo spomenuté, nevesty sú pomerne poverčivé a nedovolí ani poverám, aby im ich svadobný deň prekazili. Pozrime sa preto na to, čo požičaného môže nevesta na sebe mať vo svoj veľký svadobný deň. 

šaty 

Požičané môžu byť jednoznačne šaty. Svadobné šaty sú pomerne drahý špás a nie všetky nevesty chcú investovať tisíce korún do jedných šiat, ktoré už nikdy v živote nemusí obliecť. A tak si šaty radšej požičiavajú. Tým pádom majú hneď odfláknutú požičanú vec, o tom niet sporu. 

šperky 

Ak si však nevesty šaty kupujú a nepožičiavajú, ponúka sa otázka, čo ďalšieho môže byť požičané? Čo treba šperky? Šperky sú jednoznačne to, čo požičané byť môže. Zvyčajne si ich požičiavame len od našich blízkych, ale taktiež chceme mať na sebe niečo drahého, a tak si požičiavame aj z mnohých šperkárstva a zlatníctvo. Najvyššie ale urobíme, ak si niečo požičiame napríklad od babičky. Pokiaľ si jej náušnice vezmeme v deň svadby, zrazu máme ako niečo požičaného, tak niečo starého. To sú dve muchy jednou ranou, dámy! 

sponky 

Keď mu si nechávate robiť účes u kaderníčky, často vám požičia sponky, ktoré však musíte vrátiť. Aj to môžete brať ako niečo požičaného, aj v takom prípade to platí.