Päť dôvodov, prečo jesť avokádo

Zostaviť jedálniček, to je dnes úloha mnohých výživových poradcov. Ľudia dnes chcú žiť trochu zdravšie, chcú investovať svoje peniaze do kvalitnej stravy, pretože sa chcú cítiť dobre, chcú byť navyše fit a nechcú utrácať za nezdravé stravovanie skracujúce ich život. Ak patríte k ľuďom, ktorí nechcú utrácať za jedálniček zostavený odborníkmi, zostavte si svoj jedálniček sami. Dôležité je jedálniček obohatiť o vlákninu a bielkoviny. Ak by sme mali byť konkrétny, doplňte jedálniček napríklad avokádom, ktoré je dnes nadmieru obľúbené. 

Avokádo je dnes veľmi obľúbený druh ovocia, ktoré je plné vitamínov a telu prospešných minerálnych látok. Navyše dokáže zapríčiniť pocit sýtosti, čo nám pomôže dodržiavať správne odstupy medzi jednotlivými pokrmy dňa. 

Okrem toho, že je avokádo neuveriteľne výživné, je mnoho ďalších dôvodov, prečo avokádo zakomponovať do svojho jedálnička. 

Dôvody, prečo jesť avokádo 

1. Avokádo dokáže znížiť hladinu zlého cholesterolu v krvi. Práve cholesterol je častou príčinou úmrtí po celom svete. Avokádo navyše dokáže znížiť výskyt kardiovaskulárnych ochorení, na ktoré taky umiera drvivá väčšina ľudí. 

2. Všeobecne možno povedať, že ľudia konzumujúci avokádo, bývajú zdravšie. To napokon potvrdili vedecké prieskumy a výskumy. 

3. Vedeli ste, že avokádo je výkonným antioxidantom chrániaci oči? Avokádo dokáže naozaj veľmi zvýšiť vstrebávanie látok z iných potravín, navyše avokádo obsahuje látky nesmierne dôležité pre naše oči. 

4. Avokádo okrem iného dokáže predchádzať rakovine. Dokáže znížiť nepriaznivé vedľajšie účinky chemoterapie. Najmä chráni ženy, pretože obsahuje kyselinu listovú, ktorej nedostatok spôsobuje u žien rakovinu. Avokádom teda doplníte kyselinu listovú do tela a rakovina sa vám bude vyhýbať oblúkom. 

5. Vedeli ste, že avokádo pomáha schudnúť? Obsahuje naozaj málo cukru, teda ho môžete zaradiť vo veľkom množstve do svojho jedálnička.