Kúzlo vody a citrónu

Pitný režim je pre človeka veľmi dôležitý. Musíme si ale dať veľký pozor na to, čo pijeme. Sladené či bublinkové nápoje nie sú práve tou zdravou voľbou. Takýto pitný režim je pre naše telo skôr na škodu než úžitok. A to je dôvod prečo by sme ho nemali podceňovať a dobre si ho rozmyslieť. 

Ako na pitný režim? 

Aby sme správne naštartovali tráviace procesy treba hneď po prebudení vypiť najlepšie dva poháre vlažnej odstátej vody. Tú si už večer môžete pripraviť na nočný stolík, nech je hneď po prebudení po ruke. Tento nápoj by mal byť jedinou zložkou hlavného pitného režimu A dopriať by sme si ho mali pred každým hlavným jedlom tiež v množstve dvoch pohárov. Jednu pohárik treba vypiť aj pred spaním. Tým sa zbavíme nočného túlania do kuchyne pre niečo na pitie. Ak ste milovníkom kávy, tak si po každej káve doprajte aj pohár vody. Kofeín totiž vaše telo odvodňuje. 

Či pijete počas jedla, snažte sa tento zlozvyk obmedziť a piť len pred jedlom. 

Voda s citrónom 

Pitie vody s čerstvo vytlačenou šťavou z citróna má skvelé detoxikačné účinky. Je však potrebné si dať pozor na čistotu a kvalitu citrónu. Aby mal citrón dostatok minerálnych látok, je potrebné, aby bol úplne zrelý. Preto je uchovávajte v izbovej teplote. Keď bude citrón zrelý, dajte ho do chladničky. Najlepšou voľbou je kupovať BIO citrón. Pri výbere siahnite po menších kúskoch, a po menej pórovitých citrónoch. Ak chcete zachovať vitamíny v tejto šťave obsiahnuté, nenalievajte ju do horúcich nápojov ako je napríklad čaj.