Letné detoxikačné kôra

Ak je s naším telom niečo v neporiadku, vysiela varovné signály. Môžu mať podobu choroby, vyčerpanosti, ťažkosti, náhlych návalov horúčavy, ale aj depresívnych nálad. Ak sa tieto signály dostávajú tiež k vám, neignorujte ich. Vaše telo potrebuje odľahčiť, očistiť. Pustite sa teda do letnej očistnej kúry.

Stanovte si cieľ

Pre začiatok je dôležité si stanoviť cieľ. Uvedomiť si čoho očistnú kôrou chcete dosiahnuť. Potrebujete sa zbaviť zápalov, rozjasniť pleť, schudnúť pár kíl alebo dosiahnuť duševnej rovnováhy? Áno, k tomu všetkému vám môže detoxikácie pomôcť. Napíšte svoj hlavný cieľ na čistý list papiera, na okamih sa zamyslite nad súčasným stavom vášho problému, a následne venujte pár minút úvahám o živote bez neho. Rozdiel oboch predstáv a príjemné pocity, ktoré vo vás iste vyvolalo druhej premýšľania, poslúži ako vnútorná motivácia. Prečo to všetko? Každá zmena začína myšlienkou. Ujasníte Ak sama sebe cieľ, bude celý proces jednoduchšie aj pre vaše telo.

Ovocie a zelenina

Jednou z najjednoduchších a nepríjemnejšie variantov, je päťdňovej detoxikácia s ovocnými a zeleninovými šťavami, kedy v pravidelných intervaloch pomaly popíjate ovocné a zeleninové šťavy, ktoré po dobu očisty nahradí stravu. Ale rovnako ako u iných detoxikáciou lastúrniky začiatok sprevádzať zvýšená únava či bolieť orgánu, z ktorého sa vyplavujú škodlivé látky. Nezaťažujte sa preto v týchto dňoch náročnými fyzickými aktivitami. Následne nakúpte ovocie a zeleninu a pripravte si odšťavovač.
Ráno začínajte šťavou s vyšším obsahom sacharidov. Vhodná je kombinácia jabĺk a koreňovej zeleniny (mrkvy, petržlenu). Desiatu nahradí vodnatejší šťava z červeného melóna. Do obedové šťavy pridajte väčšie množstvo zeleniny. Na popoludnie či večer postačí ľahšia zeleninová šťava z uhorky a mrkvy.
Prajeme veľa šťastia pri letnej detoxikácii a úsmev vyvolaný dosiahnutými výsledkami.