Masky, ktoré pomôžu všetkým typom vlasov

Sú vaše vlasy unavené, nezdravé, vyzerajú polámané a mastné? Pravdepodobne nie sú v najlepšej kondícii. Treba mať na pamäti, že vlasom všeličo škodí. Keďže ale tvorí súčasť nás a podieľa sa na našom celkovom vzhľade, mali by sme sa o ne starať. Nemali by sme ich príliš zaťažovať fénom ani žehličkou na vlasy či kulmou. Aj keď je však budeme šetriť a nebudeme ich vystavovať príliš horúcemu vzduch, rovnako ich bude zaťažovať okolité prostredie, ktoré je k vlasom najmä v zime nemilosrdné. Chladný vzduch vlasom nepraje, rovnako tak nepraje vlasom ani vietor alebo sneh. Preto raz za čas doprajte vašim vlasom masku, ktorá sa hodí pre všetky typy vlasov.

Takých masiek hodiacich sa pre všetky typy vlasov je hneď niekoľko. Keďže sú vlasy v jednom kuse vystavované náročným podmienkam, raz za čas si zvoľte jednu z masiek a urobte svojim vlasom radosť.

Proti mastným vlasom avokádo

Ak je vaším problémom to, že máte vlasy mastné, pomôže vám bezpochyby avokádo. Avokádo je nielen najviac fotogenická potravina, ale tiež si rýchlo poradí s mastiacimi sa vlasmi. Stačí, keď spoločne s avokádom roztlačíme v miske aj lyžičku olivového oleja a lyžičku medu. Naneste masku na vlasy a nechajte tridsať minút pôsobiť. Potom len umyte obľúbeným šampónom a kondicionérom a tešte sa z krásnych vlasov.

Na oslabené vlasy

Trápia vás oslabené vlasy? V tom prípade by ste mali siahnuť po bielom jogurte, pretože to je presne to, čo vaše vlasy zrovna potrebujú. Stačí, keď zmiešate plnotučný biely jogurt s vajíčkom, k tomu pridáte citrónovú šťavu (asi jednu lyžicu) a všetko následne dôkladne premiešate. Naneste na vlasy spoločne so šampónom, nechajte tak dvadsať minút pôsobiť a potom len opláchnite ideálne teplou vodou. Dbajte však na to, aby ste všetko z vlasov dôkladne zmyli.