Prečo navštíviť drsnú krajinu menom Škótsko?

Premýšľate už teraz, kam sa budúci rok vydáte, čo podniknete so svojou drahou polovičkou? Rozhodne by ste sa mali vydať do Škótska, čo je krajina, o ktorej sa hovorí, že je veľmi drsná, že má tajomnú históriu a veľmi divokú prírodu. Zatiaľ čo niektoré by to odradilo, najväčších dobrodruhov to naopak láka, o tom niet sporu. Ak plánujete onedlho zamieriť na nejakú dovolenku, prečo by to nemohlo byť práve Škótsko, kde vás zahreje dvakrát destilovaná whisky?

Škótsko, aj keď sa označuje za drsnú krajinu s veľmi tajomnou históriou, sa zároveň radí k snom každého cestovateľa a každého turistov. Ide o krajinu, ktoré sa týkajú mnohé známe aj menej známe legendy, ktoré môžu až naháňať hrôzu, ak si ich pustíte k telu. Ostatne dôvodov, prečo aj napriek tomu navštíviť Škótsko, je veľa. Vybrali sme niekoľko z nich.

Lákadlom je divokosť

Najväčším lákadlom a zároveň tiež dôvodom, prečo by ste mali navštíviť Škótsko, je práve divokosť tejto krajiny. Škótsko leží na severe ostrovov, ktoré patria k Veľkej Británii. Je tu divoká severská atmosféra, tajomná sú aj tunajšie údolie, kde by ste človeka nenašli. Tajomné a záhadné sú aj tunajšie lesy a hory, ktoré nie sú príliš vysoké.

Odhaľte jedno z mnohých tajomstiev

Škótsko je krajinou pre dobrodruhov a objaviteľa. Ak patríte k ľuďom, ktorí radi prichádza hádankám na kĺb, mali by ste do Škótska zamieriť, pretože takých hádaniek a tajomstvo je tu mnoho. Najznámejšie sú tunajšie jazerá, ktorá leží medzi opustenými kopci. Najznámejší je pravdepodobne jazero Lochness, kde má žiť príšera.

Za škótsku whisky

Dôvodom, prečo zamieriť do Škótska, je škótska whisky čiže tunajšie škótska voda živá. Rovnako ako Česká republika je známa vďaka pivu, Škótsko je známe vďaka whisky, ktorá sa ku Škótsku spája rovnako ako lochnesská príšera či stredoveká architektúra. Až budete po Škótsku putovať, nemusíte sa obávať, že by ste na krčmičky, kde sa whisky podáva, nenarazili.