Mazda a nové SUV – vieme, ako vyzerá, ale v ČR ho nenájdeme

Ak sledujete svet automobilov, rozhodne vám neuniká rad noviniek, ktoré pribúdajú do tohto sveta. Hlavne počas frankfurtského autosalónu sa tie najlepšie automobilky predstavili so svojimi novými autami, ktoré nám doslova vyrazili dych z tela. Najviac sa činilo ani Audi, ale aj nás jednoznačne nadchol aj nový Mercedes Project One. Avšak k týmto novinkám vo svete automobilov sa však pridala ešte Mazda, ktorá predstavila svoje veľké SUV. 

Mazda je pomerne obľúbená automobilka, ktorá má naozaj širokú ponuku automobilov. Aktuálne má svoje automobily po celom svete, niekde sú obľúbené také modely, niekde makové. Avšak všetky krajiny sú aktuálne nadšené z nového modelu, ktorý sa ale bohužiaľ do Českej republiky nedostane. Jedná sa o nový Volkswagen Tiguan Allspace či skrátene Škoda KodiaQ. Jedná sa o zväčšení, natiahnutie, roztiahnutie a obohatenie novými sedadlami model CX-5. 

Úpravy, ktoré z jedného vozidla urobia úplne niečo iné 

Tieto úpravy sa stali preto, aby Mazda vytvorila úplne nový model vozidla. Voz sa roztiahol o 230 milimetrov, karosérie sa pretiahla o 350 milimetrov. Zväčšil sa nám teda kufor, ktorý naraz pojme skoro 580 litrov nákladu. Drobnosti, ktoré budú v objeme približne 65 litrov, sa ešte vojdú aj pod podlážku. Keby sa vyklopila tretí rad, kufor bude stále veľmi objemný, zhruba 240 litrov. 

Prečo tento model v Českej republike nenájdeme? 

S týmto modelom sa však v Českej republike nestretnete, ako už bolo spomenuté. Je to z toho dôvodu, že je auto zatiaľ určené len pre japonský trh. Ak však tu uspeje, potom je dosť pravdepodobné, že by sa do Česka mohol automobil tiež dostať. 

Toto auto podľa nás rozhodne nadchne a v Japonsku sa osvedčí, pretože je skvelé. Interiér je väčšia, v ponuke bude sedemmiestna aj šesťmiestna verzie, zákruty sú plynulé a rýchlejšie. Aj pod rukami najnáročnejšieho spotrebiteľa by tento automobil mohol prejsť.