Čo do kancelárie nepatrí!

Ste zamestnaná ako sekretárka či úradníčka, a nechcete pôsobiť ako šedá myš? Ale stále si lámete hlavu, aké farby sú do vášho zamestnania vhodnej a ktoré by už boli, ako sa hovorí moc? Máme pre vás pár baviček, ktoré zaručene do kancelárie či na iné formálnejšie pracovisko určite nepatrí! 

Akým farbám je teda najlepšie sa vyhnúť? 

červená 

Ak vás čaká rande je toto báječná farba pre túto príležitosť, pôsobí sexi, avšak do kancelárie sa príliš nehodí. V niektorých ľuďoch môže vyvolávať pocit agresie a v ľuďoch na vašom pracovisku vzbudiť nepriateľský dojem. Pokiaľ ale túto farbu milujete a nechcete sa jej vzdať, zvoľte variant jemnejšieho tónu. 

oranžová 

Ak v práci nechcete byť stredobodom pozornosti, tejto farbe sa vyhnite. Síce nie je tak výrazná ako červená, ale aj tak budí dosť pozornosti a niekomu to môže byť veľmi nepríjemné. Obzvlášť ak si to jeho profesie nevyžaduje. Avšak nie je od veci zvoliť iba doplnok v tejto farbe. Napríklad šatku či výraznejší náhrdelník. Táto farba totiž v ľuďoch vzbudzuje optimizmus a radosť zo života. 

šedá 

Táto farba je krásna, ale obliecť sa len do šedej je veľká chyba. Budete pôsobiť neenergicky a pasívne. Šedú treba kombinovať s inými veselšími farbami. Siahnuť môžete po zelenej či modrej. Napríklad ak oblečiete šedý kostým, vyberte zelenú košeľu. Že máte šedé puzdrové šaty? Tak čo takto kráľovsky modrá kabelka, náhrdelník a lodičky? Šedá je tiež jedna z dobre kombinovateľných farieb, len je potrebné sa toho nebáť a skúšať rôzne farebné kombinácie a varianty.