Miesta, ktoré nezabudnúť navštíviť, keď podniknete road trip po Francúzsku

Rozhodli ste sa so svojou vstavaním na spanie prejsť ďalšie sveta kraj? Je mnoho miest a krajín, ktoré navštíviť, jednou z nich je aj Francúzsko. A aj keď sa javí ako hrozne ďaleko, keď bude v aute dostatok vodičov – zvládnete prejazd medzi jednotlivými krajinami pomerne rýchlo. A na ceste do krásnej destinácie môžete zostaviť itinerár miest, na ktoré nesmiete zabudnúť. Čo konkrétne by na zozname lákadiel nemalo chýbať?

Pobrežie ružovej žuly vytvára dokonalé zátišie pre každú fotografiu

Ak ste sa rozhodli najskôr preskúmať sever Francúzska, nemali by ste minúť krásne pobrežie ružovej žuly, ktoré sa nachádza práve na tunajšom severnom pobreží v Bretónsku. Pobrežie lemujú obrie balvany, ktoré tak vytvárajú úplne dokonalú scenériu vhodnú pre akúkoľvek fotografiu.

Že ste na miesto dorazili v čase prílivu? Skvelé! Ponúka sa vami možnosť okúpať sa v tunajšom mori alebo jazierkach, ktoré sa nachádza medzi pobreží lemujúcimi balvanmi.

Hor sa do stredoveku

Nie je tajomstvom, že Francúzsko je miesto, kde si na svoje prídu aj milovníci histórie. Nachádza sa tu totiž množstvo krásnych hradov a zámkov, dokonca aj celých opevnených miest, ako je napríklad Carcassone v Languedocu. Pokiaľ vás sem váš parťák na štyroch kolesách dovezie, neubránite sa údivu ani obdivu.

Už po vstupe do hradby vás privítajú kamenné doby a ulice. Tiež románsko-gotický kostol, ďalej zámok či miestne múzeum. Samozrejmosťou sú legendy, ktoré toto miesto povznášajú k dokonalosti. Veď kto by nechcel byť aspoň na malú chvíľku súčasťou legendy, že áno?

Piesočná duna ako unikátny prírodný jav

Chceli ste tento rok zamieriť skôr do Afriky, ale vplyvom aktuálnych pandemických opatrení to nevyšlo? Francúzsko ponúka miesto, kde sa na chvíľku ako v Afrike cítiť budete. Je to piesočná duna Pyla, ktorú nájdete v Akvitánii. Hovoríme o úplne jedinečnom prírodnom úkaze či jave, ktorý je možné popísať ako pohybujúcu sa piesočnú dunu týčiacu sa nad pobrežím Atlantického oceánu.