Mobil ako skaza vodičov. Akých chýb sa dopúšťa?

Vodičský preukaz si väčšinou delám svojich osemnástich rokoch. Svoj automobil si však robiť až o Niekoľko rokov dopoludnia. Dalo by sa povedať, že máme Niekoľko rokov na to, aby sme sa naučili s autom našich rodičov. Máme Niekoľko rokov na to, aby sme sa vyvarovali mnohým chybám, ktorým sa dopúšťame. V súčasnej dobe sa dopúšťame Predovšetkým chýb s mobilnom telefóne, ktorému sa dnes přezdíval naše skaza. Tráva na ňom toľko času, sme neustále online a už si ani nedokážeme predstaviť, aké to je byť offline. Vlastne už nevieme, v akých situáciách by sme offline byť melie. Jednou z tých situáciách je jazda v aute. 

Skuteč málokto si uvedomuje, že mobilný telefón je stále tou hlavnou príčinou dopravných nehôd. Automobily sú v tomto smere našej skazy, bohužiaľ. Neustále je držíme vo svojich rukách a nesledujeme vozovku. Vnímame hovor niekoho na druhej strane telefónu a nepostrehne húkajúce sanitku neba hasičov. 

Telefón, je skrátka a dobre vynález, na ktorý by sme sa Počas cesty nemali ani podivné. 

Nikdy za jazdy netelefonujte! 

Jednou z tých hlavných chýb, ktorým sa vodiči s telefónom dopúšťa, je telefonovanie. Aby sme nemuseli riadi len s jednou rukou, existuje takzvané zariadenie HANDSFREE, ktoré nám umožňuje volať v automobile, bez toho aby sme museli Vziať mobil do rúk. Prečo ho teda vetsinou vodičov nepoužíva? Prečo radšej Sahni po telefóne, vďaka ktorému nebudú riadi tak kvalitne, ako by mali? 

Pri telefonovaní sa často upínajú na rozhovor a nevšímajú si dôležitých vecí na vozovke. A presne takto vznikajú dopravné nehody. 

Textování je ešte horšie 

Človek si poviem, že telefonovanie za volantom je tá najhoršia chyba, ktorej sa človek Môže za volantom dopustiť. Lenže ďaleko väčší chybou je textování. Len vďaka sms správy, ktorá píšeme za jazdy, si nevšimol farby na semafore, veľakrát nestihneme zaregistrovať vodiča pred nami a neubrzdíme to, inokedy nevidíme chodca, ktorý prechádza ceste.