Módne trendy a ako ich nosiť

Ak vás baví móda a všetko okolo nej, je potrebné sledovať módne trendy a snažiť sa podľa nich aj obliekať. Teraz je práve in to, čo sa najčastejšie vyskytovalo v posledných kolekciách známych módnych návrhárov. Nejde si nevšimnúť veľkej obľuby lesklých až metalických materiálov, kamienkov reťazí a flitrov, ktoré sa tento rok objavujú prakticky na všetkom. Pokiaľ ho ešte nemáte, aspoň jeden taký kúsok by vo vašom šatníku určite nemal chýbať. Užite si zimu v módnom saku, tričku, sukni aj nohaviciach, ale aj topánkach pošitých flitrami. Doslova v nich zažiarite a budete úplne neprehliadnuteľní. Ak sa chcete držať pri zemi a netrúfate si na celý lesklý kúsok svojho oblečenia, stavte teraz aspoň na nejaké flitrové aplikácie.

Asymetria vo všetkých podobách

Ďalším výrazným trendom je zaujímavá asymetria objavujúce sa vo všetkých podobách. Na módnych prehliadkach svetoznámych návrhárov sa v poslednej dobe objavovala asymetria snáď takmer na všetkom. Postačí, keď si zaobstaráte aspoň napríklad sukňu s asymetrickou dĺžkou. Tento štýl môžu mať aj tuniky, košele a blúzky. Vždy stavte na luxusné oblečenie, ktoré je naozaj kvalitný a veľmi dlho vám aj vydrží, pretože je asymetria stálicou na svetové trendy scéne. Je možné ju nosiť dlhšie ako len sezónu. Neprehliadnuteľný trend dnešnej doby sú tiež výrazné potlače, etnické vzory a nápisy, ktoré je možno vidieť na tričkách alebo aj na iných kúskoch v šatníku.

Bielizni vládne jemnosť a ženskosť, spoločenským šatám jemná silueta

Vrchným vrstvám oblečenia teraz vládne najmä výraznosť. Dámske spodná bielizeň je ale v inom duchu a trendu. Módnym hitom sú u spodného prádla veľmi tlmené farby, výrazné a žiarivé farby teraz ustupujú do pozadia. Ako materiál stále vedie čipka, jemná i husto tkaná a zdobená. Zamat, ona látka kráľov sa objavuje aj u dámskej bielizne. Pre najbližšie mesiace zamat vedie a bude ešte dlho in. Pre športový štýl v podobe atleticky ladeného trendu je variant spodnej bielizne určeného pre bežné nosenie.

Letí jednoduchá nijako nevycpaná podprsenka v tvare klasických trojuholníčkov. Je naozaj pohodlná a nie je jediný dôvod si ju nekúpiť. Spoločenským šatám dominuje jednoduchá silueta a splývavé materiály ako sú šifóny, hodváb, ale aj elastický satén alebo žerzej. Aj tu sa prejavuje dôležitý kovový a metalický vzhľad. V siluete A sa potom najviac uplatňujú pevnejšie materiály ako je taft a tkaniny s kovovým vláknom v nadčasovom luxusnom vhľadu.