Čo najviac nakupujeme online?

Bez internetu by sme už boli pridaní. Na jeho prítomnosť sme si zvykli tak veľmi, že už bez neho pomaly nedôjdeme ani na záchod. Musíme byť neustále „online“. Neustále máme zapnutý Facebook či iné sociálne siete, sme neustále v kontakte s našimi blízkymi, ale aj s veľkými neznámymi. Navyše už na internete nakupujeme nielen oblečenie, nábytok či elektroniku, ale už doslova všetko, čo si zmyslíme.

O tom, že sa už sa ľudia neboja nakupovať cez internet vážne čokoľvek a že je nakupovanie populárnejší a populárnejší, svedčí aj fakt, že sa už neplatí ani cez dobierku, pretože by to bolo pomalšie. Ľudia radšej zaplatí kartou (čoho sa donedávna ešte mnohí z nás obávala) a raduje sa z balíčka či z objednaného tovaru do dvoch dní. U dobierky je to trochu zdĺhavejšie proces.

Avšak ak by vás zaujímalo, za čo najviac míňame takzvane „online“, potom čítajte ďalej. Prinášame vám aktuálne rebríček obchodov, v ktorých sa nebojíme nakupovať z pohodlia domova.

Vedú predajne s nábytkom

Od tej doby, čo sa v Ikei rozbehla možnosť nakupovania online, sa väčšina ľudí rozhoduje nakupovať v tomto obchode práve z pohodlia domova. Keďže je IKEA jeden z najlacnejších obchodov s nábytkom a s bytovými doplnkami a keďže je len na pár miestach v Českej republike, ľudia sa rozhodujú ušetriť si ďalekú jazdu a radšej si priplatia, aby si mohli kúpiť tovar online. Síce nie je doprava práve najlacnejšie, ale ľudia sú lenivejší, preto radšej zaplatí.

Veľké kusy nábytku vyzdvihnú na predajni

Vďaka tomu, že sú väčšinou veľké kusy nábytku s dopravou o niekoľko tisíc drahšie, ľudia sa rozhodujú tak, že si tovar vyberú na internete a potom si ho vyzdvihnú v klasickej kamennej predajni. Predsa len ak už je poštovné v rádoch treba dvoch tisíc korún, potom sa to neoplatí.

V predajniach s nábytkom sa online kupujú hlavne bytové doplnky, ktoré možno ľahko, lacno a rýchlo prepraviť.