Monstera ako ikonická izbovka patriaca do každého moderného interiéru

Umiestniť do svojho interiéru dizajnové prvky nie je nič ťažké ani zložité. Stačí pridať do rohov miestností izbové kvety, ktoré zastanú nielen estetickú funkciu, ale aj budú čističkami vzduchu čiže ušetríte za ďalšie spotrebiče. Pokiaľ premýšľate nad tým, aké izbové rastliny idú vždy s módnymi trendmi, nech už sú akékoľvek, je to monstera.

Rastlina, ktorá má svoj pôvod v dažďových pralesoch

Monstera a jej monštruózne listy nie sú v Českej republike ničím neznámym. Sídli prakticky v každej domácnosti, a to hlavne vďaka jej ľahkému pestovaniu. Pokiaľ aj vy túžite po tejto ikonickej izbovej rastline, mali by ste vedieť, že jej korene siahajú až do dažďových pralesov.

V súčasnej dobe je brána za jednu z najviac fotogenických izbových rastlín, o čom svedčí aj Instagram. Len máloktorá rastlina má svoj vlastný hashtag – a jednou z nich je práve táto izba, ktorá si vás naozaj získa, aj keď sa na jej listy lepí prach.

Suchý vzduch v láske nemá

Už bolo spomenuté, že monstera patria k izbovým rastlinám, ktoré sú naozaj ľahké na údržbu. To ale neznamená, že nie sú veci, ktoré nemá v láske, alebo že by ste mohli robiť prakticky všetko, čo vás napadne. To kdeže. Aby monstera prosperovala, je kľúčové, aby ste jej dopriali ideálne podmienky pre život. Nemá v láske suchý vzduch, rovnako sa jej príliš nedarí v chladných interiéroch, aj keď s chladom si skôr poradí, než so suchým vzduchom. Je potrebné myslieť na to, že naozaj pochádza z dažďových pralesov, čiže vlhkosť a teplota pohybujúca sa medzi dvadsiatimi až tridsiatimi stupňami Celzia je kľúčom k jej spokojnosti.

Čo sa týka vzdušnej vlhkosti, o ňu sa môžete postarať tým, že ju budete pravidelne kropiť. Ostatne túto úlohu vás ani neminie, pretože, ako tiež bolo povedané, sa na jej listy lepí prach. A aby ste ho z listov dostali, kropenie bude na programe dňa.

Hlavne ju neprelievajte

To, že miluje vlhkosť, ale neznamená, že ju môžete zalievať podľa ľubovôle. Naopak, je dôležité ju nijako neprelievať. Premokrenie nesvedčí ani monsteria, ale ani iné izbové rastline.