Mosty, ktoré stojí aspoň za fotku. Radí sa k najkrajším na svete

Čo by ste chceli vidieť v inej krajine, keď do nej prídete? Chcete vidieť dominantné pamiatky alebo sa chcete len okúpať v mori? Nájdu sa medzi nami jedinci, ktorí chcú požiadať svoju drahú polovičku o ruku. To nemusí urobiť len pod Eiffelovou vežou, ako je veľkým zvykom, ale môžu to urobiť na jednom z najkrajších mostov na svete. Krásnych mostov máme na svete mnoho, vybrali sme vám len tie najkrajšie, ktoré stoja za to, aby ste sa po nich prešli.

Moon Bridge na Taiwane

Pokiaľ sa budete nachádzať na Taiwane, konkrétne v Taipei, určite by ste si mali minimálne odfotiť tunajší most, ktorému sa tiež hovorí Moon Bridge. Jedná sa o architektonicky veľmi zaujímavý most, ktorý, aj keď je moderný, skvele zapadá do okolitej krajiny.

Karlov most v Prahe

Síce máme Karlov most spätý so stovkami neustále prúdiacich turistov, ale pravdou je, že keď sem zájdete buď skoro ráno, alebo naopak neskôr večer, nebude tu ani noha. A práve v takýchto častiach dňa je Karlov most naozaj najkrajší. Ide odtiaľto krásne vidieť stovežatá Praha, ktorú máte odtiaľ naozaj ako na dlani.

Yaquina Bay Bridge v Spojených štátoch amerických

Tento most nachádzajúci sa v Newporte v Spojených štátoch amerických vás očarí hlavne tým, ako zvláštne je navrhnutý. Jednotlivé kúsky na seba na prvý pohľad nezapadajú, ale pri bližšom skúmaní to k sebe naozaj ide. Aj tento most sa zaradil k najkrajším mostom na svete.

Sky Gate Bridge v Tokyu

Pokiaľ sa budete nachádzať v Japonsku, nemali by ste minúť Sky Gate Bridge, ktorý sa tiež zaradil k tým najkrajším mostom na svete. Je však trochu extravagantný, je zase iný ako mosty, ktoré sme spomínali. Dve veľké oceľové konštrukcie sú na moste oproti seba, tvoria akúsi bránu.

Kintai Bridge v Japonsku

Pokiaľ by ste chceli vidieť krásny, po designovej stránke dokonalý most, ktorý však priamo nezapadá do dejín modernej architektúry, mali by ste vidieť Kintain Bridge v Japonsku. Je naozaj pôsobivý, môžete sa po ňom dokonca prejsť.