Najatraktívnejšie miesta, ktoré musíte vidieť na Kostarike

Nie je tajomstvom, že Kostarika patrí k najatraktívnejším miestam na zemi. Veľmi často ju prezývajú rajská záhrada sveta, kde je vidieť nielen mnoho druhov zvierat, ale aj nekonečné piesočnaté pláže a viac ako sto sopiek, z ktorých minimálne desať je stále aktívnych. Pokiaľ vás láka, alebo dokonca už čaká návšteva v tomto kúte sveta, poďme si prezradiť najatraktívnejšie miesta, ktoré tu vidieť. A možno tým spoznáte na vlastnej koži aj všetkých 68 rôznych mikroklím, ktoré sa tu striedajú.

Národný park Cahuita

Pokiaľ chcete spoznať raj pod morskou hladinou, rozhodne by ste mali zavítať do Národného parku Cahuita, ktorý je rozsiahlou morskou rezerváciou. Má samozrejme svoju úlohu, a to predovšetkým chrániť tunajšie koralové útesy, ktoré sa tu zachovali. Sú zázemím pre množstvo korytnačiek a rýb a pre turistov je to atraktívne miesto ideálne na šnorchlovanie a potápanie sa.

Park má ale aj čo ponúknuť nad vodnou hladinou. Všade naokolo sú totiž leňochodi, nosáli, pásovci, tiež hady a bazilišci či ostatné druhy zvierat, ktoré nie sú bežne k videniu.

Monteverde

Milujete vtáky či dokonca k ornitológom patríte? Ponúka sa Monteverde, čo je raj v korunách stromov. Práve tu sa môžete preletieť rovnako ako vtáci tým, že sa spustíte na lane a preskúmate tak koruny stromov úplne z inej perspektívy.

Okrem vtákov je tu atraktívne aj množstvo orchideí. Na Kostarike rastie vyše tisíc druhov tejto krásnej rastliny, ktorá sa v Česku väčšinou pestuje na okenných parapetoch.

Sopka Arenal

Ako už bolo spomenuté, na Kostarike by ste našli stovky sopiek, z ktorých desiatky sú stále aktívnymi. Tou najnavštevovanejšou je bezpochyby sopka Arenal, ktorá má dokonalý kužeľovitý tvar, ktorý je napokon aj jej poznávacím znamením.

Aktuálne je sopka vo fáze odpočívania, aj keď tomu nie je tak dávno, čo prakticky denne predvádzala veľkolepý pohľad.