Bývame v štýle Anglicka. Čo to znamená?

Zatiaľ čo niekto je milovníkom skôr jednoduchého štýlu, ktorý sa nesie v znamení neutrálnych farieb a minimálneho množstva doplnkov, iný túži po skôr gýčovitom obydlí, ktoré bude naznačovať, že sa dotyčný má dobre. Dalo by sa povedať, že týmto druhým popísaným bývaním je to, ktoré je zariadené do štýlu Anglicka. O anglickom štýle sa hovorí, že je elegantný, vznešený, krapet romantický, a aj keď sa niekomu zdá gýčovitý, srší luxusom.

Veľmi často sa anglický štýl bývania zamieňa s vintage štýlom alebo so štýlom Provence. Je síce pravdou, že hovoríme o veľmi podobných designoch, napriek tomu je tu niekoľko typických rozdielov. Anglický interiér je viac usporiadaný a má v sebe väčšiu štipku elegancie. Odráža sa v ňom noblesa anglickej šľachty.

Drevo je základom každého takéhoto príbytku

Že vám anglický štýl bývania tiež učaroval a plánujete si svoj príbytok zariadiť práve do štýlu starého Anglicka? Vaša pozornosť by sa pri nákupe vhodných kusov nábytku mala zamerať rýdzo na drevo, ktoré je v tomto prípade úplným základom. Všeobecne platí, že najlepšou voľbou je masívne drevo, ktoré je spojené s mramorom alebo krištáľovým sklom. Keď ho doplníte o krištáľový luster, ktorý je práve oným luxusným (a možno pre niekoho gýčovitým) prvkom, Anglicko bude z vášho domu doslova dýchať.

Zdobné steny a zrkadlá

Ak by ste nazreli do anglických interiérov, určite by vás na prvý pohľad zaujali steny. Tie sú spravidla zdobné a plné zrkadiel, ktoré sú umiestnené do drevených, masívnych rámov. A od toho sa ďalej odpichnite.

Angličania využívajú prakticky všetky metódy dekorovania stien. Neponechávajú bez povšimnutia farby, vzory ani tapety či ďalšie textílie, ktoré rozprestierajú na stenách miestností. Veľmi často sa používa motív kvetov, ktorý je populárnejší ako matná maľba.

Krb súčasťou anglických interiérov

A nesmieme zabudnúť ani na krb, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou anglických interiérov. Mal by byť funkčný av jeho tesnej blízkosti by sa mal nachádzať kôš s polenami.