Piloti F1, ktorí sa radia k najlepším v histórii

Keď sa jazdí formule 1, sledujete ich tiež? Alebo je to niečo, čo ide mimo vás? Aj keď sa o svet formulí nezaujímate, určite poznáte pilotov F1, ktorí sú známi hlavne svojimi menami. Medzi najznámejších pilotov F1 patril aj Niki Lauda, ​​ktorý bohužiaľ nedávno zomrel. Avšak aj keď už nie je medzi nami, pamiatka naň zostáva nielen v podobe filmu Rivalovej, kde bol veľmi podarený stvárnený. Okrem Nikiho Laudy však môžete poznať ešte iných pilotov slávnej jednotkovej formuly. Prezraďme si ďalších niekoľko pilotov, ktorí sa zapísali do histórie tohto adrenalínového a veľmi nebezpečného športu.

Rovnako ako futbal alebo hokej, aj formula 1 má svoje hviezdy. O tom nie je sporu. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí nedokážu vymenovať najlepších pilotov F1 v histórii, po prečítaní článku to už určite dokážete.

Jackie Stewart

Dnes už sir Jackie Stewart je známy tým, že vyhral dvadsaťsedem pretekov zo sto, dokonca pre Matru a Tyrrell vyšiel tri tituly. Jeho kariéra vo formule 1 síce už skončila, konkrétne v roku 1972, aj tak sa zapísal do histórie tohto športu ako jeden z najlepších pilotov. Preslávil sa tiež tým, že bol hlavným propagátorom kampane bojujúcej za väčšiu bezpečnosť pri pretekaní.

Michael Schumacher

Ak by sme mali spomenúť dominantnú silu vo formule 1 najmä v deväťdesiatych rokoch, zmienili by sme Michaela Schumachera, ktorý sa vo formule výrazne objavoval aj v dvadsiatom av dvadsiatom storočí. Vyhral niekoľkokrát za sebou svetový pohár, z 208 pretekov vyhral deväťdesiatjeden. To je jeho fantastické skóre.

Bill Vukovich

Bill Vukovich bol pilot F1, ktorý žiaľ dal formule aj svoj život. V roku 1955 sa pri obhajobe titulu vo formule zabil. Bol to pilot s veľkým potenciálom, veď počas svojich prvých šiestich pretekov vedel dva z nich vyhrať. Spomínané závody vyhral v roku 1953 a tiež v roku 1954.