Najkrajší balkónové rastliny do hrantíky. Pestujte aspoň jednu z nich

Rozhodli ste sa tento rok krásne si oživiť balkón kvetinami? Chcete ho mať tento rok naozaj farebný? Potom s farbami rozhodne nešetrite, skrátka si do kvetináčov zasaďte unikátne kvety, ktoré budú vidieť na míle ďaleko. Ak si nie ste istí tým, aké kvety v kvetináči budú vyzerať naozaj krásne, prinášame zoznam tých najkrajších balkónových kvetov, ktoré do kvetináča rozhodne patrí. Vyberte si a zasaďte si jednu krásku vedľa druhej, nech vám váš balkón závidia kdekto. 

V záhradníctve ponúka tradičné muškáty, lenže muškáty sú všedné a nie každému človeku sa páči. Nájde sa oveľa viac balkónových kvetov, ktoré sa budú krásne vynímať na vašom balkóna. Čo treba zasadiť si Bakopa alebo napríklad všelichu? 

Bakopa je jemná, no krásna 

Bakopa je veľmi jemná balkónová kvetina, ktorá si samozrejme nájde svoje miesto aj na záhonoch na záhrade. Do kvetináčov sa však hodia o niečo lepšie, jedná sa o kvetinu, ktorá je krásne obsypaná drobnými bielymi kvietkami. Najradšej má priame slniečko, na ktorom veľmi dobre rastie, nevadí jej ani polotieň. Len ju teda nezabúdajte prihnojovať, to ona rada. 

Všelichu Neprelejte 

Ako sme spomenuli, jednou z najkrajších balkónových kvetov je tiež všelicha. Jedná sa o krásnu kvetinu rastúce bez prestávky, pokiaľ ju teda neprelejú. To na smrť nenávidia. Je to ale inak nenáročná rastlina, ktorá kvitne modro, bielo alebo modrofialovo. Najviac sa jej darí na slnečnom balkóne, ľahko ju udržíte aj cez zimu, ak teda neprídu veľké mrazy. 

Mandevilla je známa pre svoju výšku 

Ak túžite po trochu vyššia rastlinke, odporúčame si do kvetináča zasadiť Mandeville, ktorá je známa tým, že môže vyrásť až do výšky jedného metra a viac. Zaujme na prvý pohľad vďaka jej veľkým tmavým listom a trubkovitým kvetom, ktoré môžu niesť bielu, ružovú alebo purpurovú farbu. 

Mandeville sa tiež hovorí kráska z brazílskych pralesov, zálievku však potrebuje len miernu. Je o nej známe taky to, že dokáže prežiť aj niekoľko dní bez zálievky.