Najkrajšie kvety do interiéru. Spestrite aj svoje bývanie

Kvetov v interiéri rozhodne nie je nikdy dosť. Nielen, že perfektne zútulňujú bývanie, ale okrem toho tiež čistia vzduch a zbavujú vzduch baktérií a iných nečistôt. Aj keď prichádza chladnejšie jesenné obdobie, to nič nemení na tom, že kvety by sa rozhodne mali pestovať. Bez nich je domácnosť prázdna a nezariadené.

Ak žijete v modernej domácnosti, ktorá je po štýlovej stránke úplne dokonalá, pravdepodobne nechcete do svojho interiéru vniesť rastliny, ktoré sú všedné alebo ktoré má každý druhý. Radšej by ste vo svojom domove mali štýlové rastliny, ktoré sú dokonalé na prvý pohľad. A my vám niekoľko takých krásnych izbových rastlín predstavíme.

Poznáte bromélie?

Kvetina, ktorá sa nezalieva do kvetináča alebo do misky pod kvetináčom, ale rovno do svojho trsu – aj tak možno charakterizovať bromélie, čo je rastlina pre večné zapomínáče. Je to pomerne vďačná izbová rastlina, ktorá nepotrebuje špecifickú starostlivosť, skôr je nenáročná. Pochádza až z ďalekej Ameriky a spoznáte ju vďaka jej ružicu, ktorú žiadna iná kvetina nemá. Aj keď nie je nijak náročná, bohužiaľ ju kúpite za trochu väčšie peniaze. Neodporúča sa do rodinných domácností s deťmi, jej listy sú trochu ostrejšie vďaka zúbkom, ktoré na listoch má. Nech sa teda deti neporaní.

Zornice nielen na Vianoce

Rastlinu menom zornica má väčšina ľudí zafixovaných ako typicky vianočné kvetinu, ktorá má svoje miesto hneď vedľa vianočné hviezdy. Avšak pravdou je, že zornica rozhodne nie je typickou vianočné rastlinou, dokáže zdobiť interiér po celý rok. Rastie buď do červenej alebo do bielej farby, mnohí ľudia hovoria, že je to príjemný terapeutika. K svojmu spokojnému rastu vyžaduje zornica len svetlé a teplé miesto, tiež intenzívnejšie zálievku počas obdobia kvitnutia.

Krásna je aj afelandra

Elegán z Južnej Ameriky – aj tak sa prezýva rastline zvanej afelandra. Jedná sa o veľmi mohutnú rastlinu, ktorá má veľké kvety a nádherné, ozdobné listy. Ak jej dáte optimálne podmienky pre rast, bude vám rast po celý rok. Najlepšie sa jej darí na svetlom a teplom mieste, miluje vyššiu vzdušnú vlhkosť.