Kam za kosci v Prahe

Nechcete podporovať veľké obchodné módne reťazce, ktoré svojou veľkovýrobou razantne škodí planéte ako také? Napriek tomu ale túžite po novom kúsku do svojho šatníka? Nemusíte si kupovať veci vo veľkých textilných butikoch, musíte zamieriť do takzvaných second handov, kde zoženiete skvelé kúsky za minimálne ceny. Aj keď to nebudú kúsky mnohokrát nové, rovnako to budú kúsky na donosenie, ktoré vyzerajú úplne skvele. V mnohých second handoch dokonca často narazíte na také kúsky, ktoré pochádza z dielne luxusné značky. A tak oblečenie drahé značky kúpite za babku.

Popularita takzvaných second handov podstatne vzrástla so zistením, že veľké módne reťazce škodí planéte ako také. Keďže sa dnes ľudia snažia podporovať planétu a neškodiť jej viac, než musí, vyradili tak zo svojich zvykov nakupovanie v predajniach s oblečením. Radšej začali nakupovať v sekáčoch, ktorých je po republike niekoľko.

Zamierte však do hlavného mesta Prahy, kde sa takých second handov nachádza naozaj celá rada. Aby ste však nemuseli blúdiť pražskými uličkami, vybrali sme niekoľko z nich, do ktorých sa oplatí zavítať.

Naty šaty

Prvým sekáčom v Prahe, ktorý je rapídne obľúbený, je second hand menom Naty šaty. Jedná sa o sekáč na pražskom Karlíne, kde si nájdu niečo pekné na seba hlavne ženy. Na ne second hand mieri. Každého návštevníka alebo respektíve návštevníčke prekvapí milé a príjemné prostredie s rovnako milou obsluhou. Ak sem chcete zavítať, nájdete sekáč v Sokolovskej ulici.

Bohemian retro

Milujete českej značky a milujete tiež štýl z dôb dávno minulých? V tom prípade by ste mali zamieriť do sekáča na pražskom Žižkove, ktorý nesie názov Bohemian retro. Jedná sa o second hand, kde nájdete kúsky, ktoré si napríklad pamätáte ešte zo svojho detstva. Vo Chválová ulici sa tak razom dostanete do nostalgické nálady, čo napokon spríjemní vaše nakupovanie.