Sáčky od čaju ako pomocníci v domácnosti

Čaj je v súčasnej dobe veľmi obľúbený nápoj a mnohí z nás si bez neho nedokážu deň predstaviť. Nielen že je chutným spestrením raňajok, ale je veľmi prospešný aj v ďalších ohľadoch. Preto je veľká škoda využiť sáčok čaju len raz; dokáže totiž poslúžiť na ďaleko viac praktickým veciam, než ste si kedy mysleli. Poďme sa teda pozrieť na 5 inšpiratívnych nápadov, ako ho po vylúhovanie ešte môžeme zužitkovať.

Na povrchové zranenia

Či už máte štípance od bodavého hmyzu, modriny, škrabance, začervenanie pokožky alebo iné drobné povrchové poranenia, pomôže vám čaj vďaka tomu, že obsahuje taníny – tie urýchli hojenie a zároveň uľaví od svrbenia a ďalších nepríjemných pocitov. Stačí sáčok namočiť v studenej alebo vlažnej vode a na chvíľu priložiť. Aplikáciu je možné opakovať pravidelne.

Proti tmavým škvrnám na koži

Medzi ďalšie zázračné vlastnosti čaju patrí, že nás dokáže zbavovať tmavých škvŕn na koži. Nie nadarmo je súčasťou rôznych omladzujúcich krémov, tak prečo si ho nedopriať aj v tej najčistejšej forme? Môže vám pomôcť zosvetliť starecké škvrny a rýchlejšie sa zbaviť herpes. Čistí nežiaduce tmavé kruhy pod očami a celkovo rozjasňuje pokožku.

Proti zápachu z topánok

Nepríjemná vôňa. Iste viete, o čom hovorím. Ak chcete odstrániť zápach starých alebo dlho nosených topánok, je k tomu čajový sáčok ideálnym pomocníkom. Dokáže sa ho zbaviť veľmi rýchlo aj v prípade, že obyčajné vetranie nepomáha. Do topánok vkladajte sáčok iba vtedy, ak je dobre suchý, aby nepodporoval tvorbu vlhkosti.

Na umývanie riadu

Obyčajný, a napriek tomu zázračný čaj vám pomôže ľahko umyť riad rovnako dobre ako drahé a chemické prostriedky. Zbaví každý tanier aj hrniec mastnoty alebo zaschnutých zvyškov jedla. Stačí riadu vložiť do vody spolu s čajovými vrecúška a za niekoľko chvíľok ho bude možné bez ťažkostí opláchnuť. Nečistoty ľahko stečú dole a zostane len krásne lesklý povrch.

Proti hmyzu

Posledný a nemenej významnou vlastnosťou čaju je jeho vôňa, ktorá je nám príjemná, ale na obťažujúce hmyz pôsobí odpudzujúcim efektom. Môžete ho využiť ako súčasť pri výrobe vlastných prírodných repetent alebo nechať sáčky s čajom položené v miestnosti. Uvidíte, že sa vám nepozvaní okrýdlené hostia ochotne vyhnú.