Ako vyzrieť na zubný kameň

Zuby sú súčasťou nášho vzhľadu a mali by sme sa snažiť o to, aby sme mali čo najžiarivejšie úsmev, s ktorým by sme oslnil kdekoho. Preto by sme sa mali vyvarovať nadmernému pitiu alkoholu a fajčenia, čo sú dva zlozvyky, ktoré sa výrazne podpisujú na našich zuboch ostatne ako pitie kávy. Spomínané zlozvyky však majú vplyv na farbu našich zubov, sú veci, ktoré nám spôsobujú ďaleko horšie zubné problémy, čím sú zubné kamene. Aby ste sa vyvarovali zubnému kameňu, máme pre vás niekoľko tipov, ako tomuto zubnému problému predchádzať.

Síce zubný kameň nie je tak nebezpečný ako zubný kaz, napriek tomu je to zubný problém, ktorý je dobré odstrániť. Mnohí ľudia si myslia, že sa jedná len o kozmetickú vadu, ale tak tomu ani zďaleka nie je. V zubnom kameni sú obsiahnuté baktérie a toxíny, ktoré môžu následne spôsobiť napríklad zápaly ďasien alebo iné problémy, ktoré môžu viesť až k vypadnutiu zuba. Je preto dobré so zubným kameňom niečo robiť, respektíve mu predchádzať.

Čistite si zuby pravidelne

Ak sa pýtate, ako zubnému kameňu predchádzať, máme pre vás zaručenou radu – pravidelne si čistite zuby a nepodceňujte to. Nie nadarmo sa hovorí, že zuby sa majú čistiť aspoň dvakrát počas dňa. Základ zdravých zubov tkvie v správnych návykoch na čistenie, na tom sa zhodujú všetci zubárovi sveta. Ak si nie ste istí tým, ako správne si zuby čistiť, v ideálnom prípade by ste mali navštíviť dentálnu hygieničku, ktorá vám pomôže.

Kvalitný kefka je základ úspechu

Aby ste predchádzali zubnému kameňu, odporúčame kúpiť si kvalitný kefku, ktorý počas čistenia efektívnejšie odstráni zubný povlak a nečistoty ako iné kefky za pár eur. Zubári odporúčajú najmä kvalitné elektrické kefky, avšak aj v tomto prípade musíte myslieť na to, že je potrebné taký kefku vymeniť každé tri mesiace. Inak vám môže hroziť infekčné ochorenie.

Pravidelne navštevujte zubného lekára

Aby ste prípadne odstránili zubný kameň včas, odporúčame navštevovať pravidelne svojho zubára, ktorý vás bude informovať o aktuálnom stave vašich zubov a tiež o tom, či zubný kameň trápia vaše zuby alebo nie.