Nákupy z druhej ruky sa tešia veľkému záujmu

Ekológia je veľká téma, ktorá sa dostáva do popredia. A ľudia kvôli ekologickému štýlu života menia svoje doterajšie návyky. Napríklad sa už neostýchajú nakupovať z druhej ruky, práve naopak – dokonca second handy vyhľadávajú, aby ušetrili nielen svoje dlho nazbierané úspory, ale zároveň aby ​​nejakou mierou prospeli životnému prostrediu. Podľa posledných štatistík už môžeme hovoriť o trende, ktorý sa šíri celou Európou.

Francúzsko cieli na historický rekord

Nielen u nás, ale po celej Európe sú second handy vyhľadávané. Najmä vo Francúzsku sa nakupovanie z druhej ruky stáva obrovským trendom, dokonca väčším ako u nás. Táto krajina je známa tým, že sú tunajšie ženy najkrajšie na svete, a to nielen preto, ako vkusne sa obliekajú.

Že Francúzi milujú módu sa teraz ešte potvrdilo. Len tento rok sa tu predalo najviac použitého oblečenia v histórii. Dalo by sa povedať, že teraz sa tu cieli na historický rekord, ktorý bude podľa všetkého prekonaný rovno niekoľkonásobne.

Segment second handov vzrástol o viac ako 140 percent

Z doterajších štatistík vyplýva, že tento segment módnych sveta iba na francúzskej pôde vzrástol o viac ako 140 percent, a to rok ešte neskončil. Milovníkov módy podľa všetkého dotlačila nielen snaha o ekologický prístup k životu, ale aj nedostatok financií, ktorý svetom vládne.

Podľa všetkého sa k nákupom z druhej ruky najviac prikláňajú ženy, ktoré tvoria viac ako osemdesiat percent všetkých zákazníkov. Využíva sa na to aj u nás veľmi známa platforma Vinted, ktorá sa pýši vo Francúzsku viac ako šestnástimi miliónmi užívateľov. Ide tak o druhý najpoužívanejší obchod. Ešte viac sa však nakupuje na Amazone.

Tradičné firmy sa snažia prispôsobiť

Rastúci záujem o veci z druhej ruky samozrejme neunikli spoločnostiam, ktoré sa výrobou oblečenia zaoberajú. Trend použitého oblečenia sa pretkáva do ich stratégií a mnohé firmy začínajú do svojej ponuky pridávať aj sekciu použitého tovaru.