Navštívte pamiatky UNESCO online

Vďaka novému typu koronavírusy, ktorý aktuálne postihuje celý svet, nejedna krajina, vrátane tej našej, uzavrela hranice. To viedlo len k depresii mnohých cestovateľov, ktorí zrazu majú obmedzené možnosti a nemôžu vyjsť na miesta, kam by sa radi pozreli. Našťastie im mnohé múzeá alebo tiež kultúrne pamiatky zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO umožňujú nahliadnuť do nich aj z pohodlia gauča. Svet si totiž veľmi dobre uvedomuje, že ľudia ho teraz môžu spasiť len tým, že budú svoj všetok čas tráviť doma. Ponúka sa však teraz otázka, aké konkrétne pamiatky sa môžu navštíviť, čo konkrétneho je možné vidieť online?

Versailles, Francúzsko

Do Francúzska sa jazdí nielen za parížsku Eiffelovou vežou, ale tiež sa sem jazdia do tunajších kráľovských záhrad. Versailles patrí k miestam, ktoré sú zapísané na wish liste každého vášnivého cestovateľa. Práve tieto záhrady aj tunajšie palác sa otvoril ľuďom v online svete. Na vlastné oči sa môžete aj počas Koronavirové, kedy trávite čas v domácej karanténe, presvedčiť o tom, ako vyzerá bohatstvo a ako vyzeral pravý luxus francúzskych monarchov.

Nidžó, Japonsko

Ak milujete Japonsko, pravdepodobne viete, že by ste tu našli aj hrad Nidžó, ktorý je typický tunajšími čerešňovými kvetmi a pokojom. Síce skrze virtuálnu prehliadku nepocítite tú vôňu, akú by ste cítili tu, ale na druhú stranu sa môžete na malý okamih preniesť zo svojho gauča do krásneho Japonska k hradu, ktorý bol vybudovaný už v roku 1602. Hrad tvoria rovno dva paláce, niekoľko budov a samozrejme záhrady. Celý komplex bol niekoľko stoviek rokov domovom samurajov.

Robben Island, Afrika

Virtuálnemu svetu sa otvorila aj ďalšie kultúrne pamiatka zapísaná na zozname UNESCO. Je jej Robben Island ležiace na juhu Afriky. Nájdete ho zhruba päť kilometrov od Kapského Mesta. Zhruba štyri storočia bolo miesto väznicou s maximálnou ostrahou. Bol to domov mnohých politických väzňov, vrátane Nelsona Mandelu.