Nebezpečné izbové rastliny, ktoré nezaobstarávajte do domácností s deťmi

Koľko členov ukrýva vaša domácnosť? Sú medzi členmi domácnosti aj deti? Potom by ste mali do svojho príbytku kupovať kvety s rozvahou. Samozrejme už dávno neplatí, že izbové rastliny a deti nepatria pod jednu strechu, predsa len existujú druhy kvetov, ktoré sú úplne neškodné a úplne bezpečné aj pre tých najmenších z nás. Pravdou ale je, že sa medzi jednotlivými druhmi izbových rastlín nájdu aj nebezpečnejšie druhy, na ktoré by sme si mali dávať pozor a ktoré by sme rozhodne nemali do domácností s deťmi kupovať. Aké druhy to sú?

Vianočná hviezda

Mnohým z nás ešte na stoloch drieme vianočné hviezda, ktorá zdobila našu štedrovečernú tabuľu. Pravdou ale je, že práve vianočné hviezda je veľkým nebezpečenstvom pre najmenších. Deti majú tendenciu olizovať jej kvety, čo následne vedie k závažným problémom so zažívacím traktom. Ak by došlo čo i k otrhaný listov deťmi, je potrebné ich koži poriadne umyť. V prípade zdravotných problémov je nutné zamieriť k lekárovi.

Konvalinka voňavá

Aj keď si konvalinky väčšinou nepestujeme doma v kvetináči, mnohí si ich trhajú hneď, čo sa im vyskytnú na záhrade. Konvalinky však nie sú rastliny, ktoré majú v interiéroch svoje miesto. Práve naopak. Najmä v domácnostiach s deťmi nemajú, čo robiť. Jedná sa síce o vytrvalú rastlinu, ktorá urobí veľkú radosť, ale zároveň môže spôsobiť najmenším členom domácnosti nepríjemné zdravotné problémy.

Imelo biele

Od vianočných sviatkov máme možno v domácnostiach povešané imelo. Dajte si však veľký pozor na to, až budete imelo dávať dole, aby sa dieťa náhodou nedostalo k tejto rastline. Opäť sa totiž jedná o nebezpečnú rastlinu, ktorá nemá čo robiť v domoch, kde žijú deti. Aj keď je to symbol Vianoc, radšej s týmto symbolom počkajte, až budú deti veľké. Ide totiž o jedovatú rastlinu, tak pozor na ňu.