Nebojte sa abstraktných veľkých obrazov

Mnoho ľudí častokrát nevie, ako alebo čím vyplniť prázdne alebo hluché miesta napríklad v obývacej izbe. Zariaďovanie domácnosti býva veľkým orieškom, ktorého záhada spočíva predovšetkým v týchto doplnkoch. V obývacej izbe je možné treba prázdne knižnice vyplniť veľkým množstvom kníh, ktoré si ešte len túžite prečítať, ale čo urobiť napríklad s prázdnym rohom, to už len tak niekto neprezradí. Čo do prázdneho rohu alebo ako najlepšie vyplniť hluché miesto na vašej stene, to si prečítate nižšie.

Prázdne kúty miestností bývajú naozaj veľmi zákerné a ťažko ich vyplníte. Je preto dobré navštíviť kvetinárstvo, v ktorom si vyberiete dosť dobrú a predovšetkým vysokou rastlinu, ktorá zútulní danú miestnosť a navyše vyrieši problém s hluchým miestom. Dbajte ale na to, aby ste si vybrali vždyzelené rastlinku, ktorá (po rozkvetení) bude stále ladiť do vášho bytu či domu. Či už teda vymaľujete rôznymi farbami, vždy docielite naozajstné unikátnosti a nikdy vás nebude trápiť zlá farebná kombinácia múrov a kvety.

Ako na prázdne steny?

Čo sa týka prázdnych múrov, dbajte na veľa obrazov. Fotografie z dovoleniek či iných udalosti, ktoré pre vás znamenajú veľa, položte iba na poličky obývacej setu či prípadne na malé police na stenách. Nevyplňujte s nimi samotnej múru, pretože by ste vyvolali preplácaný dojem, a to z toho dôvodu, že fotografie samy o sebe pôsobí zmäteným dojmom. Radšej zvoľte veľký masívne veľké obrazy, ktoré nenesú skoro žiadny príbeh (teda nenesú zrejmý príbeh). Veľmi moderné sú teda obrazy od rôznych maliarov, ktorí maľujú štetci alebo takými farbami, ktoré vystupujú z obrazu. Ide o tie abstraktné diela, ktorá pôsobí možno zmätene, ale v konečnom dôsledku v nich nájdete zmysel. Práve tento druh umenia vám stopercentne pomôže vykúzliť luxusný dojem nielen v obývacej izbe a prázdne miesta budú naraz fantasticky a predovšetkým moderne odstránená.