Nebojte sa letných lások

Opaľujete sa pri mori na pláži a ochutnávate jeden drink za druhým len preto, aby ten snedý čašník s krásnymi očami prišiel a žmurkol na vás. Alebo možno trávite celé dopoludnie na kúpalisku a pokukujete po tom vysokom a svalnatom plavčíka, ktorý sa usmieva na šantiaci deti. Cítite ten príval energie a vášne pri tanci s tým chalanom z vedľajšej izby? Prepadnúť letnej láske môžete skrátka všade … Tiež vám lieta celý kŕdeľ motýľov v bruchu, keď zahliadnete svoj letný objav? Potom sa letné láska týka aj vás! Ak máte to šťastie, nebráňte sa a premeňte všedný dovolenku v neobyčajný zážitok a dobrodružstvo! 

Máte šťastie a váš objav tie dlhé pohľady opätuje? Nedržte sa stranou a získajte svojho ctiteľa pre letné románik. Nebojte sa komunikácia ani vyjadrenie záujmu. Večerné pohárom vína sa zoznámite a začnete tak nevinný flirt. Spoločne strávite skvelé okamihy, a dokonale tak zabudnete na problémy všedných dní. 

Ale ako zvládnem koniec? 

Nastal čas vrátiť sa z dovolenky a vy cítite, že sa vám váš letný ctiteľ dostal pod kožu. Viete ale, že vzťah na diaľku by pre vás nebol dobrým riešením alebo momentálne po vážnom vzťahu netúžite. Je vám jasné, že prichádza lúčenie a už v duchu premýšľate, u ktorých romantických filmov budete nasledujúce dni plakať so zmrzlinou. Ako tomuto stavu predísť? 

Včas si s vašou letnou láskou ujasnite, že vzťah na diaľku alebo vážnu známosť teraz nehľadáte. To vám umožní pozerať na milostné dobrodružstvá inak. Prežívať jednotlivé momenty naplno a tiež sa lepšie zmieriť s jeho blížiacim sa koncom. 

Povzneste sa nad situáciu a premýšľajte o tomto romániku ako o prechodnom. Neplánujte svadbu, nevymýšľajte mená pre deti a neuchyľujte sa k vetám typu „Až za mnou prídeš ….“, „Nikdy nepoznám nikoho lepšieho …“, „Milujem ťa …“. Užívajte si tú neviazanosť. Nemusíte premýšľať nad tým, čo bude. Plánovať stretnutia a ďalší vývoj vášho vzťahu, ktorý by do života priniesol zmeny. Len teraz a tu. 

Vrátila ste sa domov a nemôžete zabudnúť? Dajte svojim emóciám voľný priechod. V tomto prípade sa zmrzline ani filmom nevyhýbajte. Doprajte si čas na spamätanie a smútenie, dajte ale pozor, aby netrvalo príliš dlho. Neposielajte dojemné SMS o tom, ako vám chýba … Uchovajte si na váš románik iba príjemné spomienky, ktoré vám pripomenú leto a dovolenku.