Nech je drez dominantou kuchyne

Zariaďujete si svoje bývanie a teraz sa zameriavate na kuchyňu ako takú? Odporúčame sa nechať inšpirovať aktuálnymi trendmi vo svete bývania, napodiv je ich viac, než by ste čakali. Pokiaľ viete, čo sa teraz v kuchyniach nosí, veľmi dobre viete, že hlavnú rolu hrá najmä drevo a drevené prvky. Škandinávsky štýl je síce teraz veľmi obľúbený, na druhú stranu sa už aj do neho primiešavajú drevené prvky, ktoré sú dominantné pre nejednu kuchyňu. Okrem toho by mal byť v kuchyni dominantný drez.

Bez drezu sa v kuchyni nezaobídeme. Aj keď máme vo svojej domácnosti umývačku, drez je skrátka nenahraditeľný. Pri výbere však musíme byť opatrní. Dbať by sme mali najmä na materiál, ktorý nám prezradí, či drez prežije aj nárazy alebo teplotné šoky. Okrem toho by mal byť drez tiež odolný voči korózii, aby nám nejaký ten piatok vydržal. Predsa len nejde o nič lacné, nie sú to príbory, ktoré kúpite za pár stoviek korún.

Aby bol drez dominantou kuchyne, okrem materiálu sa zamerajte aj na vzhľad ako taký. Viete, aké drezy sú dnes v móde?

Hlboké drezy s vysokým kohútikom

Kohútik alebo kuchynská batéria je to prvé, čo si pri dreze všimneme. V súčasnej dobe sú kupované hlavne vysoké kohútiky, ktoré sú zároveň synonymom praktickosti. Ľahko sa nám bude hocičo pripravovať, umývať či čistiť.

Avšak k takto vysokým kuchynským batériám patria aj hlboké drezy, ktoré sú taktiež synonymom praktickosti.

Keramika dnes vedie

Nemali by sme zabudnúť na keramiku ako takú. To je práve materiál, ktorý v súčasnej dobe dominuje. Už dávno nie je štýlový nerez, ale práve keramika. Nemusíte sa báť, že keramické drezy by sa po jednom páde riadu rozbili, práve naopak – keramické drezy sú voči nárazom vysoko odolné. Rovnako tak sú odolné voči teplotným šokom, teda nepopraskajú ani po naliatí vriacej vody do chladného drezu.