Škornice dokáže zázraky. Čo všetko známa neznáma rastlina vie?

Keď sa povie „škornice“, väčšina ľudí si bohužiaľ pod týmto pojmom nič nepredstaví. Len vášniví záhradkári si možno uvedomia, že sa jedná o krásnu rastlinu, ktorú práve napríklad pestujú na svojej záhradke. Aj keď si napríklad záhradkári na túto rastlinku spomenú, mávnu nad ňou rukou. Je síce krásna a pekne sa vyníma medzi ostatnými rastlinami, ale určite nie je nijako zázračná. Lenže v tom sa mýlia. Máloktorá rastlín je taká zázračná ako práve škornice. Aj keď o nej doteraz mnoho ľud nevedelo, teraz sa im rozhodne vryje do pamäti. Dôvodom je fakt, že podporuje mužnosť, podporuje rýchlosť, dokonca nám dodáva silu.

Oplatí sa o rastlinách, ktoré pestujeme, si niečo zisťovať. Veľa rastlín totiž má blahodárne účinky na naše zdravie. Napríklad taká škornica – pochádza z Číny a ďalekej Ázie. Od pradávna sa v týchto miestach využíva v ľudovom liečiteľstve. Dalo by sa povedať, že škornica sa využíva už tisícky rokov. Podľa historických prameňov objavil škornicu čínsky pastier, ktorý po nej začal byť viac sexuálne aktívny. Nielen podporiť mužnosť škornice vie.

Čo všetko dokáže škornica

  • Škornice dokáže regulovať hladinu stresových hormónov v tele, vďaka čomu zabraňuje menopauze alebo zníženiu sexuálnej túžby
  • Škornica ovplyvňuje metabolické procesy, dokáže konkrétne ovplyvniť krvný obeh a tiež hladinu testosterónu či iných ďalších hormónov v tele.
  • Podporuje svalovú silu aj rýchlosť
  • Škornica taktiež podporuje kosti
  • Funguje ako prevencia rakoviny, zabraňuje vzniku rakovinotvorných buniek

Bohužiaľ aj škornice má nežiaduce účinky

Všetko má svoj rub aj líc. Aj v tomto prípade to bohužiaľ platí. Škornice napríklad môže zhoršiť poruchy krvácania, môže spôsobiť komplikácie v tehotenstve alebo podporiť vznik alergických reakcií. Tiež sa často hovorí o srdcovej arytmii, ktorú môže táto rastlina spôsobiť. Pozor teda na to, nie všetko je vždy také ružové, ako sa na prvý pohľad zdá byť.