Nechoďte v pokrčenom. Kúpte si poriadnu žehličku. S výberom poradíme

Nevypadejte ako vandrák v pokrčenom oblečení, radšej si kúpte poriadnu chladničku, ktorá vám oblečenie rýchlo a hravo vyžehlí. Ak budete chodiť v pokrčenom, nikoho neokouzlíte. S kvalitnou žehličkou však dosiahnete úspech. Na trhu je však toľko žehličiek a vybrať si jednu, to je naozaj oriešok. Našťastie vieme, podľa čoho vyberať.

Aj keď žehlenie nie je činnosť, ktorú by ľudia milovali, je to potrebné. Keď ale budete mať žehličku, s ktorou bude žehlenie doslova hračka, budete žehliť oblečenie hneď, čo ho dáte dole zo sušiaku.

V súčasnej dobe si môžete vyberať z mnohých druhov žehličiek. Existujú žehličky naparovacia, čo je asi najčastejší typ žehličiek, ktorý do svojich domácností kupujeme. Špecifickou vlastnosťou sú otvory, ktoré sú posadené na žehliacej ploche. Ak žehlíte po menších dávkach, naparovacej žehličky sú pre vás ideálne. Existujú však ešte parné žehličky, ktoré nemajú nádržku na vodu, ale tá je zabudovaná priamo v stanici. A existujú ešte cestovné žehličky, ktoré sú menšie a majú menšiu hmotnosť i výkon.

Podľa čoho žehličku vyberať?

Veľkú úlohu pri výbere hrá príkon. Aby bolo žehlenie efektívne a bolo kvalitné, musí mať žehlička dostatočne veľký príkon. Vyberajte tiež podľa žehliacej plochy žehličky. Čím väčšia žehliaca plocha žehličky bude, tým ľahšie bude samotné žehlenie. Plocha žehličky musí byť dostatočne tvrdá.

Každá žehlička by tiež mala mať funkciu nastavenia teploty. To možno pomocou regulačného gombíka, ktorý znižuje, prípadne zvyšuje prívod elektrického prúdu. Teploty sú väčšinou zaznamenané v podobe bodiek, kedy sú vyznačené tri bodky, dve bodky a jedna bodka.

Ak ste fanúšikom naparovacích žehličiek a jednu takú si vyberáte, pozornosť musíte venovať aj údajmi, ktorý hovorí o množstve vydávané pary. To býva väčšinou uvádzané priamo na obale.

Aké má žehlička funkcie?

Pri vyberaní žehličky sa informujte aj o tom, aké má žehlička funkcie. Má funkciu odvápnenie proti vodnému kameňu? Má poistku proti prehriatiu? A čo poistku proti vytekaniu vody?