Nielen šaty tvoria dokonalý vzhľad, myslite aj na doplnky!

Niekedy stačí navštíviť nejakú spoločenskú udalosť, ako je divadelné predstavenie, bežný večierok či trebárs vernisáž a neveríte vlastným očiam. Veľa ľudí nepozná a neriadi sa základnými poučkami o slušnom správaní a najmä obliekania. A práve oblečenie robí prvý a hlavný dojem. Tu určite nepatria žiadne svetre, krátke sukne, obleky bez základných doplnkov, nesprávna obuv atď.

Základné pravidlo, ktorým by ste sa mali bezpodmienečne riadiť je, že spoločenské šaty vám musí dokonale padnúť a musíte sa v nich cítiť dobre. Uvedomte si, že na spoločenskú akciu sa idete predovšetkým baviť, čo vám nepadnoucí (hoci perfektne strihané) šaty nedovolí. Dajte pozor na to, aby vás šaty netlačili a látka nevytvárala nevzhľadné záhyby. Najväčší dilema budete riešiť v rámci výberu farby. Všeobecné pravidlo neexistuje a mali by ste siahnuť po modeli, ktorý vás upúta na prvý pohľad. Na druhú stranu je pravda, že brunetkám pristane tmavšie a sýtejšie farby, blondínkam svetlé a pastelové odtiene a zrzkám dá vyniknúť zelená a žltá.

Dokonalého vzhľadu nedosiahnete len perfektnými šaty, ale tiež doplnky a obuvi. Čo sa tej týka, stavte na slávnostnejšie model a lodičky. Tie, v ktorých chodíte počas roka, nechajte odpočívať v botníku. Nenechajte sa uniesť vyššími podpätkami – môžete vďaka nim získať pár cenných centimetrov navyše, ale býva dosť nepohodlné a navyše si počas tanca budete musieť strážiť balans. Nové lodičky si pár dní pred akciou tzv. „Zošliapne“, vyhnete sa tak pľuzgierom. Nemala by ani chýbať kabelka, ktorá poslúži ako úložný priestor a vhodne doplní šaty. Siahnite po elegantnom listovej kabelke v rovnakej farbe, ako sú vaše šaty. Nemenej zaujímavá je však aj kontrastné kombinácie. To isté platí aj o šperkoch. Vždy voľte farby, ktoré sa nebijú, ale ladia spolu.