Zaujímavosti o Modelu 3, revolučným vozidle Tesly

O automobilke Tesla toho bolo bezpochyby napísané veľa. Predsa len sa radí k automobilkám, ktoré nie práve prosperujú, ale ktoré skôr prežívajú a verí v lepšie zajtrajšky. V nedávnej dobe sa však automobilka Tesla nechala počuť, že má za sebou skvelý mesiac. Je len otázka, či to bude len mesiac alebo či je to štart do úspešného obdobia tejto americkej automobilky, ktorá má v pláne urobiť dieru do sveta automobilov a nielen to. V minulosti boli vozidlá automobilky Tesla úplne nedostupné, potom však prišiel Model 3, ktorý už bol cenovo dostupnejšie a mal byť tak spásou spomínané americkej automobilky. Okolo tohto modelu sa toho popísalo taktiež veľa, preto sme vám vypísali len to najzaujímavejšie, čo sa tohto revolučného vozidla týka. Napríklad vedeli ste, že Tesla Model 3 mal rozpútať elektrickú revolúciu?

Zaujímavosti o Tesla Modelu 3

  • Vedeli ste, že Model 3 automobilky Tesla je jediný automobil z dielne tejto automobilky, na ktorý si cenovo môže siahnuť priemerná americká rodina? Aktuálne je cena Modelu 3 stanovená na tridsaťpäť a pol tisíc USD.
  • Vedeli ste, že kým väčšinu elektromobilov si od Tesly môžete objednať online, u Modelu 3 Standard to nedá? Ak má zákazník o toto auto záujem, musí absolvovať cestu do jedného zo showroomu, prípadne si môže kúpu vybaviť po telefóne. Podľa všetkého je dôvodom snaha zvýhodniť predaj Modelov s vyššou cenou.
  • Vedeli ste, že Model 3 sa vôbec nemal vymenovať Model 3? Nový automobil sa mal volať Model E, aby vznikla vtipná slovná hračka, keby sa vyslovili tri elektrické vozidlá od Tesly (Modely by boli S, E a X). Lenže Model E už bol zaregistrovať, zaregistrované bolo meno u automobilky Ford.
  • Vedeli ste, že Model 3 od Tesly obsadil vlani prvú priečku v predajných rebríčkoch, ktoré pojednávali o tom, aký elektromobil je najpredávanejší? Skutočne je automobil od Tesly, teda Model 3, najpredávanejším elektrickým vozidlom minulého roka. Jednalo sa najžiadanejšie vozidlo pre amerických vodičov.