Oblečenie, ktoré sa stále nosí

Tričká, nohavice, šaty, kabáty aj sukne z obchodných reťazcov radšej ani nenazývajte módou. Možno vás láka ich relatívne nízka cena. Bohužiaľ tieto kúsky odevu budú len ťažko originálne a bude ich na sebe mať veľa iných.

Možno, než si kupovať tovar šité v krajinách tretieho sveta, radšej siahnite po originálnych kúskoch z luxusného butiku, alebo trebárs aj zo second handu. Často tu nájdete oblečenie so zmyslom a osobitým štýlom. Pre mnoho ľudí je také oblečenie hotovým pokladom. Sú s ním často späté isté spomienky. Veľa týchto vecí sa navyše zase vracia späť do módy a retro je všeobecne sa veľmi žiadané.

Oblečenie s kúskom minulosti

Možno aj vy máte svoje šťastné tričko a živo si pamätáte, kedy ste ho mali na sebe. Možno vás priateľ žiadal o ruku, vyhrali ste svoj prvý závod, alebo bol ten deň inak výnimočný. Možno máte ešte plesové šaty, ktoré ste mali na sebe, keď ste išli na svoj maturitný ples.

Oblečenie, ktoré už má za sebou určité udalosti, môže mať zvláštne čaro, a preto veľmi často nájdete na pultoch second handov veľmi zvláštne kúsky. Už sa v ňom skrátka žilo. Môžete skúsiť nadviazať ďalším príbehom a pokračovať písať ten svoj. Často aj tu nájdete oblečenie nikdy nenosené, ešte s visačkou. Proste pátrajte.

Oblečenie za babku

Rovnako tak ale môžete veľmi dobre nakúpiť v akciách a výpredajoch. Vždy ale premýšľajte, či to nie je len cena, čo vás láka, na úkor toho, či vám to padne a budete to nosiť. Čas od času je treba len tak zájsť a surfovať na vešiakoch a pultoch butikov, hľadať, čo nám padne nielen do oka, ale aj na telo.

Na druhú stranu je tiež nutné aj investovať do kvalitných kúskov, o ktorých viete, že je naozaj znosíte. Nevsádzať len na výpredaje a akcie. Menej znamená mnohokrát viac. A tak miesto nacpaných skríň kupujte iba kúsky, čo vám naozaj sedí a nebudú len tak ležať v skrini.