Oriešky nielen pre krásnu pleť

Veľa žien má problém so svojou pleťou. Upchaté póry, mastná pleť, čierne bodky alebo uhry sú na dennom poriadku, čo znamená, že sa ich nejde len tak ľahko zbaviť. Ženy sú mnohokrát naozaj nešťastné, pretože si nevedia rady. Vyskúšali už veľa prípravkov cez krémy, mastičky a vodičky na tvár, ale žiadna táto metóda im nebola dosť dobrá. Keď mu aj vy máte podobné problémy a už ste s rozumom v koncoch, skúste prejsť na alternatívnu prírodnú metódu. Skúste začať jesť orechy!

Orechy sú veľmi obľúbené a jej je takmer každý. Najviac ich je doma na stoloch v čase Vianoc, ale mnoho ľudí si ich kupuje aj počas roka. Tiež sa zamerajte na ich častejšie konzumáciu a zrazu uvidíte, ako sa vám skrášľuje pleť, vlasy aj nechty. Neveríte? Skúste prejsť k týmto druhom orieškov! Jedná sa o tie druhy, ktoré v sebe majú naozaj veľké množstvo vitamínu B a E. Tiež v sebe obsahujú hromadu minerálnych látok, a to predovšetkým horčík, vápnik a fosfor.

Skúste lieskové oriešky

V minulosti slúžili na výrobu čarodejníckych prútikov – možno odtiaľ sa vzala ich čarovná moc. Lieskový ker bol dokonca symbolom zakopaných pokladov, lásky a plodnosti – že by aj tu sa našla súvislosť? Teraz sú ale skôr prospešné prevažne pre naše bunky, pretože je jedným z najbohatších zdrojov vitamínu E.

Čo treba vyskúšať mandle?

Na mandliach si pochutnávali už starí Rimania. Niet sa čomu diviť, že mali tak krásne zuby – Mandle sú totiž prevažne báječné pre našu zubnú sklovinu.

Na Vianoce to bez kešu orieškov nejde

Vianoce bez zakrútených kešu orieškov by neboli ono. Obsahujú množstvo železa, preto je dobré ich konzumovať pri únave alebo zlé koncentráciu. Rovnako ako mrkva je blahodarné pre naše oči.

Pozbierajte si dostatok vlašských orechov na vašej záhrade

Orech má na záhrade snáď každý. Veľká otrava prichádza vo chvíli, keď spadnuté orechy musíme zbierať. Lenže teraz, keď viete, že znižujú hladinu zlého cholesterolu v krvi, sa vám iste budú zbierať s väčšou chuťou!