Pavlov – Očarujúce Vinárska Obec

Mnohí z nás máme radi dobré víno, lahodné jedlo, skvelú atmosféru, krásnu krajinu a príjemných ľudí okolo seba. To všetko môžeme nájsť na jednom mieste. V Pavlovej.

Čo to Pavlov je?

Pavlov je malebná obec, ktorá sa vyznačuje svojim vinárskym umením. Nachádza sa v okrese Břeclav na úpätí Pavlovských vrchov. Patrí k najstarším vinárskym obciam. Jej kúzlo spočíva v tom, ako Pavlov na nás pôsobí. Nájdeme tu architektonické pamiatky, vínne pivnice, pešie chodníky, výletné lode, neuveriteľné výhľady do krajiny. Tým všetkým na nás táto obec dýcha pokojom a romantikou.

Kam v Pavlove ísť?

Ak máme radi prechádzky, tak môžeme vyjsť na zrúcaninu Devičky, ktorá sa týči nad obcou. Chodník najskôr vedie okolo vínnych pivníc, ktoré nás lákajú na výborné víno a pochúťky. Potom pokračuje okolo viníc a nádherných lúk. O pár krokov ďalej sa dostaneme na lesnú cestu, ktorá nás dovedie až do cieľa. Stromy nás príjemne chránia pred slnkom a my môžeme dýchať čistý, a tak príjemný lesný vzduch. Na zrúcanine sa môžeme kochať neuveriteľným výhľadom na celú obec aj vodnú nádrž s plachetnicami a loďkami. Celý tento peší výlet je nenáročný a zvládnu ho aj malé deti.

Ďalej nám Pavlov ponúka príjemný zážitok na výletnej lodi. Môžeme z nej pozorovať obec z druhej strany ako zo zrúcaniny. Plavba po vode je očarujúca a výhľady z nej taky. Ale aj keby sme sa rozhodli len tak prejsť po tejto obci, tak nás Pavlov očaruje. Pri prechádzke uvidíme barokové štíty, vínne pivnice s príjemným posedením, kostol a zaujímavo maľované a postavené domčeky. Stretneme ľudí, ktorých inde nie sú. Tak príjemní, optimistickí a pokojní. Ochutnáme jedinečné víno, burčiak a lahodné pokrmy.

Pavlov je obec, ktorá má svoje kúzlo. Má nám čo ponúknuť. Je to jedno z najkrajších a najpríjemnejších miest v Česku. Stojí za to ochutnať jeho ponuku a načerpať jeho atmosféru. Ešte dlho potom v nás zostane.