Ako správať pavúky? Úteku sa báť nemusíte

S túžbou zaplniť terárium postavené z hliníkových profilov stavebnice Aluhobby prichádza aj večná dilema, aké konkrétne terárijné zviera si zaobstarať. Ponúka sa napríklad chameleóni, ale tu hrozí vysoké riziko toho, že nám umrú zo stresu. Práve stres totiž nemajú v láske a veľmi často mu podliehajú. Preto do hry vstupujú pavúky, ktorí sú jednoznačne odlišní tým, ako dlho v domácnosti vydržia. Žijú skutočne dlho a úteku sa príliš obávať nemusíte.

Budí rešpekt, ale sú mierumilovní

Aj keď sa o pavúkoch hovorí, že sú veľmi nebezpeční a že budí rešpekt, pokiaľ sa k nim s dostatočným rešpektom tiež správate, sú vo výsledku mierumilovní. Pre niekoho síce môžu byť nočnou morou, pre iného sú skôr možnosťou, ako sa strachu z pavúkov zbaviť.

Najväčší strach z chovu pavúkov koluje v tom zmysle, že sa ľudia obávajú o ich útek. Útek je však to posledné, čoho by ste sa mali báť. Pavúky totiž zo svojho terária utekajú veľmi výnimočne. Ako už bolo spomenuté, ak sa k nim správate s dostatočným rešpektom a úctou, nebudú mať dôvod proti vám nejakým spôsobom zbrojiť.

Stačí veľmi malý priestor

Nemusíte takému pavúkovi ani kupovať príliš veľké terárium. Stačí skutočne malé. Najmä pivnice na život nepotrebujú príliš veľký priestor. Veď väčšina druhov žije v krajine, kde majú len úzku noru čiže také menšie terárium pre nich bude skôr kráľovstvom. Čo je však nutné zachovať a na čo klásť dôraz pri zriaďovaní terária je rozhodne dostatočná teplota a aj vlhkosť. Inými slovami musíte vyprodukovať také podmienky, ktoré budú zodpovedať reálnym podmienkam vo voľnej prírode.

Pokiaľ sa obávate, že prichystané terárium bude veľké alebo naopak príliš malé, môžete sa dať na cestu toho, že budete zriaďovať terárium podľa jeho skutočného veku. Pivnica totiž rovnako ako iné druhy tvorov rastie as ním môže rásť aj jeho obydlie. Aj keď si, ako napokon bolo spomenuté, vystačí aj s veľmi malým priestorom, ak mu chcete dopriať, môže s ním obydlie jednoznačne rásť.