Pestujeme sukulenty aneb tri tipy pre bezproblémové pestovanie

Každá domácnosť by mala byť zariadená tak, aby sme sa v nej cítili príjemne a dobre. Najviac sa na príjemnom dojmu podieľa bytové doplnky, ale tie nie sú jediné, ktoré spríjemnia pocit z nášho domova. Na príjemnosti sa podieľa aj izbové rastliny, ktoré sú v súčasnej dobe veľmi obľúbené a do domácností sa obstarávajú vo veľkom. Obľúbené sú najmä vždyzelené rastliny, ktoré sú menej náročné, napriek tomu sú rovnako krásne ako bežné kvitnúce rastliny. A čo sa týka starostlivosti, sú o niečo menej náročné. 

Zamerajme sa teraz na sukulenty, ktoré sú veľmi netradičné izbovou rastlinou. Sukulent spoznáme na prvý pohľad, majú veľmi zaujímavé tvary. Niektoré pripomínajú rozkvitnuté ruže, iné vyzerajú ako tráva s pevnými steblami. Listy, či by sa to tak dalo nazvať, sukulentov sú dužinaté, čo je ďalší poznávacie prvok. 

Zásadne sukulenty nevonia, ich pestovanie sa výrazne líši od pestovania bežných rastlín, a tak sme sa rozhodli vám priniesť tri tipy, ktoré sa s pestovaním sukulentov spája. 

1) Milujú slniečko, tak im ho doprajte 

Sukulenty sa veľmi často vsádza na záhradku k jazierku. Sú totiž milovníkov slniečka a ich majitelia robia dobre, keď im slniečko doprajú. V domácnosti je ideálnym miestom pre sukulenty okenný parapet alebo stôl, na ktorý svieti slniečko. 

2) So zalievaním opatrne 

Sukulenty sú ako kaktusy, netreba ich zalievať neustále, inak začnú hniť. Sukulenty sa zalievajú spravidla len málo, veľakrát im stačí voda z rozprašovača, ktorá zvlhčí vzduch okolo nich. Nenechávajte je však vyschnúť, nech nezačnú schnúť aj samotné kvety či listy sukulentov. 

3) Nemusíte presádzať rok čo rok 

Mnohí majitelia izbových rastlín sú zvyknutí na každoročné presádzanie, lenže vydarené pestovanie sa neskrýva v každoročnom pestovania, ale v počúvaní rastliny. Každá rastlina si povie, kedy je potrebné ju presadiť, a tak to je aj u sukulentov, ktoré netreba presádzať tak často.