Minuloročné jesenné trendy, s ktorými zažiarite aj tento rok

Len veľmi zriedka sa stáva, že môžeme nosiť kúsky dva roky po sebe. Väčšinou každý rok utrácame za nové modely, ktoré zrovna ohromili módnych návrhárov. Našťastie tento rok môžeme využiť to, že móda je veľmi podobná a že návrhári neukázali veľa novej kreativity, ale že sa skôr inšpirovali tým, čo bolo v móde vlani. Samozrejme nie všetky kúsky, ktoré na seba vezmeme, sú tento rok in, ale s drvivou väčšinou opätovaná zažiarime. Aby ste však predsa len nesiahli po kúsku, ktorý práve v móde nie je, poradíme vám, aké kúsky znovu vytiahnuť zo svojich skríň. 

Menčestrové modely vytiahnuť 

Retro štýl je skrátka štýl, ktorý nestarne. Či už retro štýl milujete pre jeho originalitu alebo pre jeho nevšednosť, tento rok urobíte najlepšie, keď ho vytiahnete na svetlo sveta. Konkrétne urobíte dobre, keď stavíte na menčester. To je totiž niečo, čo je typicky retro. 

Kým dámy sa môžu chváliť manšestrákovými nohavicami na traky alebo lacláčovými sukňami z menčestru, páni majú možnosť zakúpiť si krásnu bundičku z menčestru, ktorá je vystlaná kožúšok. Mimochodom, z kožúška je vyrobený tiež golier, čo vyzerá naozaj veľmi, veľmi vkusne. 

Nohavice s lampasmi sú teraz všade 

Že neviete, čo sú to nohavice s lampasmi? Jedná sa o nohavice, ktoré majú na bokoch farebné pruhy. Týmto modelom sa hovorí nohavice s lampasmi a sú dnes k dostaniu naozaj všade. Dvakrát nad nimi neváhajte, druhý deň už vaše veľkosť môže byť preč. 

Čo je veľmi zaujímavé, je to, že podobné pruhy sa dostávajú aj na iné módne modely, ktorých je v jesenných kolekciách plno. Najčastejšie sa s podobným motívom stretnete na mikinách, inokedy na saku. 

Temne zelená je farba tohto roku 

Neustále sa vedú špekulácie o tom, aké farby sú tento rok in, aké dominujú, aké prevládajú. Jednoznačne sa tento rok zaboduje s fľaškovo zelenou farbou, ktorá však bola k dispozícii na mnohých kúskoch aj vlani na jeseň. Všetky fľaškovo zelené kúsky preto vytiahnite z šatníka, bolo by škoda, keby ste ich schovávali.