Praktické rady, ako čo najlepšie uložiť zimné oblečenie

Aj keď to za oknami nevyzerá, za nedlho opäť nastane čas balenie teplého zimného oblečenia, ktoré dúfajme, nebudeme dlho potrebovať. Ako uložiť mnohokrát neforemné oblečenie do skríň? Veľa z nás jednoducho zimné oblečenie vezme a nahádže ho do krabíc či vriec. Tento spôsob však pre naše zvršky nie je úplne šetrný.

Začnime topánkami. Najlepšie je zimným topánkam buď v originálnych krabiciach, prípadne v suchom botníku. Tí, ktorí sú na svoje topánky pyšní a radi ich ukazujú, môžu zvoliť presklený botník, kde môžu mať topánky ako na výstave. Možnosťou je tiež zviazať topánky k sebe a zavesiť na háčik, aby ste ušetrili miesto.

Jedným z veľmi kreatívnych nápadov, ako uložiť oblečenie, je použiť priehľadné krabice a nádoby. Okamžite totiž vidíte, či je hľadaná vec vnútri, či či vôbec máte správnu krabici. Veci potom zaberú oveľa menej miesta ako napríklad v zásuvkách.

Na drahšie oblečenie nie sú vhodné vákuové vrecia, z ktorých vysajete vzduch, pretože oblečenie nemôže dýchať.

Väčšina z nás rieši otázku, či oblečenie vešať alebo skladať. U bežného oblečenia je to vcelku jedno. Pozor by sme si ale mali dať u prírodných materiálov, ako je ľan či vlna. Tie sa totiž pri dlhodobom visenie môžu nepríjemne vytiahnuť.